Īru braucējs Kreigs Brīns uzvar Rally Liepāja

Komentāri
Īru braucējs Kreigs Brīns uzvar Rally Liepāja
Foto: FIAERC.COM

Īru braucējs Kreigs Brīns (Peugeot 208 T16) svētdien izcīnīja uzvaru Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posma – Rally Liepāja – absolūtajā vērtējumā.

Brīns bija līderis jau pēc sestdien veiktajiem pirmajiem pieciem posmiem, taču svētdien viņš savu pārsvaru nosargāja, lai gan neuzvarēja nevienā no sešiem dopiem. Īru braucējs absolūtajā vērtējumā par vienu minūti un 40,7 sekundēm apsteidza igauni Sīmu Plangi (Mitsubishi Lancer Evo X).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt pirmo trijnieku noslēdza lietuvietis Dominiks Butvils (Subaru Impreza STI), kuram uzreiz sekoja Latvijas sportists Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evo X), no goda pjedestāla atpaliekot par vairāk nekā 50 sekundēm.

Absolūtajā ieskaitē no citiem Latvijas braucējiem pirmajā desmitniekā bija Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo X), kuram septītā vieta. Tiesa, pēdējā ātrumposmā šī ekipāža pārsita riepu, kas lika zaudēt aptuveni divas minūtes. Devītais tikmēr bija Ralfs Sirmacis (Peugeot 208 vti).

RC2 klasē līderu četrinieks bija identisks, bet Vorobjovam tajā sestā vieta, kamēr RC4 klasē trešais bija Sirmacis, būdams šajā pozīcijā arī junioru ieskaitē.

No citiem Latvijas pārstāvjiem absolūtajā ieskaitē Toms Lielkājis (Ford Fiesta R2) finišēja 18. vietā, bet rallijkrosa talants Reinis Nitišs (Ford Fiesta) un Emīls Blūms (Ford Fiesta R2) ieņēma attiecīgi 25. un 26. pozīciju.

Tāpat sestdien un svētdien paralēli risinājās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) otrais un trešais posms. LRČ otrā posma vērtējumā absolūtās ieskaites uzvarētājs bija Plangi, aiz kura sekoja Svilis un Vorobjovs. Savukārt svētdien labākais bija krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks (Ford Fiesta), kuram sekoja Plangi un krievs Igors Bulancevs (Mitsubishi Lancer Evo X).

Lasi vēl