Sāpīgi! Latvija pret pasaules čempioniem izcīna punktu, papildlaika pēdējās sekundēs uzvaru izrauj Somija

2 komentāri
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas hokeja izlase svētdien ”Arēnā Rīga” pasaules hokeja čempionāta sestajā spēlē ar rezultātu 2:3 piekāpās Somijas valstsvienībai.

Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Mārtiņš Dzierkals, kurš tika atzīts par komandas labāko spēlētāju. Abos viņa gūtajos vārtos piedalījās Lauris Dārziņš, gan veidojot aizsegu pretinieku vārtsargam, gan piespēlējot.

Latvijas izlase pirms pēdējās spēlēs apakšgrupā ieņem sesto vietu, taču turpina pretendēt uz spēlēšanu ceturtdaļfinālā. Grupas pēdējā spēlē otrdien Latvijas izlase tiksies ar Vāciju.

Latvijas izlases vārtus sargāja Jānis Kalniņš. Savainojuma dēļ ārpus pieteikuma palika valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Somijas izlasē uzvaras vārtus četras sekundes pirms pagarinājuma beigām guva Antons Lundells.

Mājinieki spēli iesāka nesekmīgi, jo jau trešajā minūtē pēc ātra pretuzbrukuma pa vārtiem uzmeta Saku Mēnalanens, somam panākot 1:0. Perioda turpinājumā cīņa ritēja no vieniem vārtiem līdz otriem, bet, tuvojoties trešdaļas vidum, pretinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā.

Mazākumā vairākas reizes sekmīgi cīņā iesaistījās Kalniņš, kurš neļāva Somijas izlasei dubultot pārsvaru. Pēc tam Latvijas izlases hokejisti savā vairākumā izdarīja pāris metienus pa vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs. Perioda beigās Latvijas izlases aktivizējās un Dzierkals izdarīja tālu metienu vairāku hokejistu aizsegā, ripai sasniedzot savu mērķi – 19.minūtē rezultāts 1:1.

Perioda pēdējā minūtē tika klupināts Rodrigo Ābols, bet sodu saņēma incidentā abi iesaistītie spēlētāji, jo tiesneši uzskatīja, ka latviešu uzbrucējs ir pietēlojis.

Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē Dzierkalam bija laba iespēja gūt savus otros vārtus mačā, taču viņš ripu saņēma ar nūjas neērto pusi, nespēdams izdarīt spēcīgu un precīzu metienu. Turpinājumā vēl pāris reizes somu vārtus apdraudēja Miķelis Rēdlihs un Miks Indrašis, bet perioda vidū lieliska iespēja no vārtu priekšas bija Rihardam Bukartam.

Perioda otrajā pusē Somijas hokejisti arvien biežāk uzturējās Latvijas izlases aizsardzības zonā, kas deva augļus. Četrarpus minūtes pirms perioda beigām pēc Villes Pokas tāla metiena ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā pielaboja Īro Pakarinens, kurš panāca 2:1.

Tāpat kā pirmais periods, arī trešais nogrieznis iesākās ar spēli no viena laukuma gala līdz otram. Savā vairākumā latvieši vairākas reizes meta pa vārtiem, bet neizšķirtu panākt nespēja. Somiem spēlējot vienādā sastāvā, pretinieki izslidoja pret vienu Latvijas aizsargu, taču Kalniņš liedza pretiniekiem nostiprināt savu vadību.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Lauris Dārziņš piespēlēja vārtu virzienā, bet ripas lidojuma virzienu ar nūju pielaboja Dzierkals, kurš panāca 2:2. Pāris minūtes pirms finālsvilpes somi varēja atgriezties vadībā, taču atkal teicams vārtos bija Kalniņš.

Cīņa turpinājās papildlaikā, kurā abām izlasēm bija iespēja izraut uzvaru. Latvijas izlasē pāris labi momenti bija Robertam Bukartam, bet pretiniekiem – Kalniņa bijušajam komandas biedram Marko Antilam. Pagarinājumam tuvojoties beigām, četras sekundes pirms finālsvilpes pēc Olli Mētes piespēles vārtus guva 19 gadus vecais somu uzbrucējs Lundells.

B apakšgrupā pirmo vietu ar 15 punktiem sešās spēlēs ieņem Somija, 12 punkti piecās cīņās ir ASV, bet desmit punktus sešos mačos iekrājusi Kazahstāna. Tālāk ar deviņiem punktiem seko piecas cīņas aizvadījusī Vācija un sešus dueļus nospēlējušās Kanāda un Latvija. Septīto pozīciju ar pieciem punktiem sešās spēlēs ieņem Norvēģija, bet visās sešās cīņās bešā palikusi Itālija.