Latvijas hokeja izlase priekšpēdējā pārbaudes spēlē zaudē Šveicei

1 komentārs
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien pirms cieta zaudējumu savā pirmspēdējā pārbaudes mačā pirms Rīgā gaidāmā pasaules čempionāta, ar 0:3 atzīstot Šveices valstsvienības pārākumu.

Latvijas izlases vārtus pirmos divus periodus sargāja Ivars Punnenovs, bet pēdējās 20 minūtēs “cietoksnī” stāvēja Jānis Kalniņš.

Šveices hokejisti vadībā izvirzījās mača devītajā minūtē, kad pēc uzvarētā iemetiena Dario Simions meta ripu starp diviem Latvijas spēlētājiem un panāca 1:0.

Savu pārsvaru šveicieši dubultoja jau otrā perioda pirmajā minūtē, kad Oskars Cibuļskis no vārtu laukuma izraidīja ripu, taču tā nonāca Simiona rīcībā, pretiniekam vēlreiz sodot mājiniekus. Otrā perioda viducī Andress Ambīls ar metienu no aizvārtes panāca jau 3:0 Šveices labā.

Spēles trešajā periodā Latvijas izlase trīs reizes spēlēja vairākumā, pēdējā no tām piecatā pret trijiem, taču skaitliskā sastāva pārspēku izmantot nespēja. Šveices izlases ripu ķērājs Reto Berra vārtus atstāja nepārspēts.

Dienu vēlāk abas izlases otro pārbaudes maču plkst.19 aizvadīs Olimpiskajā sporta centrā (OSC), kurā ierīkots leduslaukums A grupas cīņām.

Aprīļa sākumā Latvijas izlases kandidāti ar 6:1 un 5:1 uzvarēja Latvijas U-18 valstsvienību, kas vēlāk devās uz ASV, lai aizvadītu pasaules čempionātu elites divīzijā. 20. un 21.aprīlī valstsvienība Slovākijā 2:1 “bullīšos” uzvarēja mājiniekus, bet atbildes mačā ar 0:1 piekāpās papildlaikā.

Toreiz uzvaru nesošo “bullīti” realizēja Renārs Krastenbergs. Viņš ir viens no nedaudzajiem gados jaunajiem hokejistiem, kurš Boba Hārtlija vadībā turpina gatavoties pasaules čempionātam.