Latvijai svarīga cīņa par ceturtdaļfinālu – mūsu hokejisti tiekas ar Norvēģijas izlasi

1 komentārs
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas hokeja izlase piektdien ”Arēnā Rīga” 2021.gada pasaules čempionāta piektajā spēlē tiksies ar Norvēģijas komandu. B grupas mačs ”Arēnā Rīga” sāksies plkst.20.15.

Latvijas valstsvienība čempionātu piektdien iesāka ar sensacionālu uzvaru pār Kanādu (0:2), dienu vēlāk “bullīšos” ar 2:3 zaudēja Kazahstānai, trešajā spēlē ar 3:0 uzvarēja Itāliju, bet ceturtdien ar 2:4 piekāpās ASV hokejistiem.

Pa diviem vārtiem Latvijai ir guvis Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš un Miks Indrašis. Tikmēr norvēģiem rezultatīvākais ar trim gūtiem vārtiem ir Matīass Treteness, kuram arī viena rezultatīva piespēle.

Latvijas valstsvienība pēc četrām spēlēm iekrājusi septiņus, bet norvēģi – trīs punktus. Norvēģija ar 1:5 zaudēja Vācijai, ar 4:1 pārspēja Itāliju, ar 2:5 piekāpās Somijai un ar 2:4 – Kanādai.

Pēc četrām kārtām ar desmit punktiem B grupas vadībā ir Somija, pa deviņiem punktiem ir Vācijai un ASV, pa septiņiem punktiem ir Kazahstānai un Latvijai, pa trim punktiem nopelnījusi Kanāda un Norvēģija, bet Itālija ir vienīgā komanda, kurai čempionātā vēl nav izdevies izcīnīt punktus.

Pēc Norvēģijas mača Latvijai vēl svētdien jāspēlē ar Somiju un otrdien ar Vāciju.

Latvija un Norvēģija pasaules čempionātos elites grupā ir tikušās 11 reizes, deviņās uzvarot Latvijai. 2018.gadā Latvija bija pārāka pagarinājumā ar 3:2, bet pirms diviem gadiem uzvarēja ar 4:1.