Latvijai izšķirošā kauja par ceturtdaļfinālu – mūsu hokejisti tiekas ar Vācijas izlasi

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas hokeja izlase otrdien ”Arēnā Rīga” gada pasaules čempionāta septītajā spēlē tiksies ar Vācijas komandu. Mačs ”Arēnā Rīga” sāksies plkst.20.15.

Latvijas valstsvienība čempionātu iesāka ar sensacionālu uzvaru pār Kanādu (0:2), pēc tam “bullīšos” ar 2:3 zaudēja Kazahstānai, trešajā spēlē ar 3:0 uzvarēja Itāliju, ceturtdien ar 2:4 piekāpās ASV hokejistiem, dienu vēlāk pēcspēles metienos ar 3:4 – Norvēģijai, bet svētdien pagarinājumā – Somijai (2:3).

Latvijas hokejisti šajā čempionātā nav rezultatīvāko vidū. Pa diviem vārtiem Latvijai ir guvis Renārs Krastenbergs, Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš, Miks Indrašis un Mārtiņš Dzierkals. Savukārt pa trim rezultatīvām piespēlēm ir Ralfam Freibergam un Ronaldam Ķēniņam.

Tikmēr vāciešiem, kuri ir starp čempionāta rezultatīvākajām komandām, pa sešiem rezultativitātes punktiem sakrājuši Matiass Plahta (3+3) un Marsels Nēbelss (2+4), bet pieci (2+3) punkti ir Lukasam Reihelam.

Vācieši Rīgā ar 9:4 sagrāva Itāliju un ar 5:1 – Norvēģiju, kā arī ar 3:1 uzvarēja Kanādu. Pēc tam sekoja trīs zaudējumi – 2:3 pret Kazahstānu, 1:2 pret Somiju un 0:2 pret ASV.

Par labu Latvijas izlasei var nākt tas, ka latvieši pēdējo spēli aizvadīja svētdien, kamēr vācieši ar ASV cīnījās dienu vēlāk.

Par nozīmīgu faktoru mājiniekiem var kļūt skatītāju ielaišana pasaules meistarsacīkšu mačos no 1.jūnija.

Iespēju iekļūt ceturtdaļfinālā B grupā saglabā sešas komandas, un pirms Latvijas – Vācijas spēles abas komandas jau zinās, cik punktu abām ir vajadzīgs, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

B grupā līderes pēc sešām kārtām ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Somija un ASV, bet pirmo trijnieku ar desmit punktiem septiņās spēlēs noslēdz Kazahstāna. Tālāk ar deviņiem punktiem seko piecas cīņas aizvadījusī Vācija, Kanāda un Latvija. Septīto pozīciju ar astoņiem punktiem ieņem Norvēģija, kas aizvadījusi visus septiņus mačus, bet sešās cīņās bez punktiem palikusi Itālija, pēdējām divām jau zaudējot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Abas izlases pasaules čempionātos elites grupā ir tikušās 11 reizes, četrās uzvarot Latvijai, reizi spēlējot neizšķirti (1:1) un sešreiz zaudējot. Pēdējā savstarpējā pasaules meistarsacīkšu spēlē 2018.gadā ar 3:1 pārāka bija Latvija.

Novembrī abas komandas divreiz tikās Vācijas kausa izcīņā Krēfeldē. Pirmajā mačā ar 2:0 labāka bija Vācija, bet finālā Latvija revanšējās pagarinājumā ar 3:2. Uzvaras vārtus iemeta Frenks Razgals.