Kazahstāna zaudē norvēģiem un neizmanto iespēju pirmo reizi garantēt vietu ceturtdaļfinālā

IMAGO IMAGES / SCANPIX

Kazahstānas hokejisti pirmdien pasaules čempionāta B grupas spēlē ar 1:3 zaudēja Norvēģijai, neizmantojot iespēju pirmo reizi vēsturē garantēt vietu ceturtdaļfinālā.

Pēc precīzi 16 nospēlētām minūtēm Kazahstānu vadībā izvirzīja Dmitrijs Ševčenko.

Norvēģi vairākumā rezultātu izlīdzināja 28.minūtē, kad izcēlās Tomass Valkve Ulsens – 1:1.

Savukārt 42.minūtē ātrajā uzbrukumā norvēģi, kuri vairs nevarēja iekļūt ceturtdaļfinālā, izvirzījās vadībā. Pa labo malu aizsargu apsteidza, bet pēc tam otru aizsardzības spēlētāju ar māņu kustību piemānīja Matīass Trēteness, piespēlējot vārtu priekšā esošajam aizsargam Stēfanam Espelannam, kuram atlika trāpīt pustukšos vārtos – 2:1.

Spēles beigās divreiz par labu Kazahstānai kļūdījās tiesneši. Mazāk nekā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām 2+10 minūtes par uzbrukumu galvas rajonā, kurā desmit minūtes varēja arī nedot, nopelnīja Martins Reimarks. savukārt mazākumā viens pret vārtsargu izslidoja Matss Roseli Ulsens, tika kavēts, taču tiesnesis nefiksēja kavēšanu ar nūju.

Tomēr norvēģi uzvarēja. No labā iemetiena apļa Matiss Ulimbs pēc Kena Andrē Ulimba piespēles no aizvārtes nomērķēja un raidīja ripu vārtu tālajā augšējā stūrī – 3:1.

Uzvarētāju vārtos 14 no 15 metieniem atvairīja Henriks Heukelanns.

B apakšgrupā līderes pēc sešām kārtām ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Somija un ASV, bet pirmo trijnieku ar desmit punktiem septiņās spēlēs noslēdz Kazahstāna. Tālāk ar deviņiem punktiem seko piecas cīņas aizvadījusī Vācija, Kanāda un Latvija. Septīto pozīciju ar astoņiem punktiem ieņem Norvēģija, kas aizvadījusi visus septiņus mačus, bet sešās cīņās bez punktiem palikusi Itālija, pēdējām divām jau zaudējot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.