Kanāda zaudē Somijai un samazina izredzes uz PČ ceturtdaļfinālu

1 komentārs
Natalia Fedosenko/TASS

Kanādas hokeja izlase otrdien pasaules čempionāta grupu turnīra pēdējā spēlē “bullīšu” sērijā ar 2:3 zaudēja Somijai, samazinot izredzes uz ceturtdaļfinālu.

Kanādas izlase vēlmi spēlēt ceturtdaļfinālā apliecināja jau otrajā minūtē, kad 1:0 panāca Brendons Pirri. Pēc aptuveni 20 spēlētām minūtēm otrā perioda ievadā ar spēcīgu metienu izlīdzinājumu panāca Artu Ruotsalainens, bet devītajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Maksims Komtuā.

Ruotsalainens trešajā periodā izglāba somus no zaudējuma pamatlaikā, četras minūtes līdz mača beigām panākdams 2:2. Papildlaikā lieliskas vārtu gūšanas iespējas bija abām izlasēm, taču uzvarētāju nācās noskaidrot “bullīšu” sērijā. Uzbrucējs Ruotsalainens vēlāk izrādījās arī visa mača varonis, jo realizēja uzvaru nesošo “bullīti”.

B grupas līdere ar 17 punktiem septiņās spēlēs ir Somija, par diviem mazāk sešos mačos iekrājusi ASV, desmit punkti septiņos dueļos ir Kazahstānai un Kanādai, bet pa deviņiem sešās spēlēs iekrājušas Vācija un Latvija. Norvēģija septiņos mačos ieguvusi astoņus punktus, kamēr itāļi aizvien vēl ir bešā.