Kanāda apspēlē Norvēģiju un izcīna pirmo uzvaru pasaules čempionātā

IMAGO IMAGES / SCANPIX

Kanādas hokeja izlase trešdien pasaules čempionāta B grupas ceturtajā spēlē ar 4:2 apspēlēja Norvēģiju un izcīnīja savu pirmo uzvaru turnīrā.

Līdz šim neveiksmīgu turnīru aizvadījusī Kanāda vadības grožus ieguva jau pirmajā minūtē, 1:0 panākot Konoram Braunam. Desmit minūtes vēlāk lielo skaitlisko vairākumu realizēja Edams Henriks. Līdz otrās trešdaļas vidum ar Tomasa Olsena un Matsa Olsena precīzajiem metieniem rezultāts kļuva neizšķirts 2:2, taču Endrū Mandžiapane piecas minūtes līdz perioda beigām vadībā vēlreiz izvirzīja Kanādu.

Noslēdzošajās 20 minūtēs vārtus guva tikai kanādieši. Henriks 11.minūtē mazākumā guva Kanādas izlases ceturtos vārtus, bet Brendona Heigela precīzais metiens nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām netika ieskaitīts.

Brauns spēli noslēdza ar 1+2, Henrikam 2+1, bet divas rezultatīvas piespēles Ovenam Paueram.

Ar deviņiem punktiem četrās spēlēs B grupas līdere ir Vācija, septiņi punkti ir Latvijai, Somijai un Kazahstānai, kura vienīgā aizvadījusi četrus mačus, bet ASV izlase trīs spēlēs nopelnījusi sešus punktus. Pa trim punktiem četrās spēlēs nopelnījušas Kanāda un Norvēģija, bet Itālija ir vienīgā komanda, kurai čempionātā vēl nav izdevies izcīnīt punktus.