Aptauja: 83% iedzīvotāju atbalsta PČ hokejā norisi Latvijā

0 Komentāru
Aptauja: 83% iedzīvotāju atbalsta PČ hokejā norisi Latvijā

83% Latvijas iedzīvotāju atbalsta IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 norisi Latvijā, liecina mobilo sakaru operatora BITE un čempionāta organizatoru SIA ”Hokeja Akadēmija” veiktā aptauja*.

Vairums aptaujāto atzinuši, ka skatīsies čempionāta spēles un sekos līdzi rezultātiem medijos, neraugoties uz to, ka šogad izpaliks spēļu skatīšanās klātienē, pulcēšanās draugu lokā vai kopā ar citiem līdzjutējiem fanu teltīs u.tml. aktivitātes.

Tuvojoties IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 norisei Rīgā, 31% cilvēku priecājas, ka ”hokeja svētki” šogad gaidāmi tieši Latvijā. Tikmēr 25% atzinuši prieku par to, ka šis notikums kopumā nav atcelts kā tas bija pērn. Vēl teju katrs trešais aptaujas dalībnieks atklājis, ka ne tikai atbalsta čempionāta norisi, bet arī noteikti jutīs līdzi Latvijas hokeja valstsvienībai. Tikai 13% norādījuši, ka neatbalsta čempionāta rīkošanu Latvijā.

”Pandēmija ir ieviesusi mūsu dzīvēs neskaitāmus izaicinājumus, taču tā nav ietekmējusi atbalstu gaidāmajam IIHF Pasaules Čempionātam Hokejā 2021. Lai gan čempionāts šogad norisināsies bez fanu klātbūtnes tribīnēs, kopīgas spēļu skatīšanās fanu teltīs un iespējas sanākt draugu pulkā, ir skaidrs, ka Latvijas iedzīvotāji aizvien ir vieni no pasaulē kaismīgākajiem šī sporta veida līdzjutējiem un jaunie apstākļi nav mazinājuši prieku par čempionātu. Savukārt mēs BITĒ esam gandarīti, ka varam palīdzēt šī atšķirīgā čempionāta organizēšanā, nodrošinot nepieciešamo IKT infrastruktūru, kas ir vitāli svarīga, lai čempionātam varētu sekot līdzi cilvēki visā pasaulē. Piemēram, tieši BITES tīkls būs pamats, kas ļaus spēļu laikā fiksēt raidīto ripu ātrumu, atdotās piespēles, katras komandas uzvarēto iemetienu skaitu u.c. spēļu  raksturlielumus, tā nodrošinot būtisku informāciju tiesnešiem, gatavojot šāda mēroga turnīru svarīgāko dokumentāciju – spēļu protokolus. Tāpat stabila IKT infrastruktūra ir neatsverama video tiesnešu darbam, lai strīdīgajos spēļu mirkļos viņi varētu redzēt skaidrus video atkārtojumus, kā arī signāla nodrošināšanai tiešraižu translācijām visā pasaulē. Un tie ir tikai daži no piemēriem, kas ieskicē IKT lomu šāda mēroga sporta notikumos,” saka BITES mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

Kopumā 37% respondentu atklājuši, ka skatīsies čempionāta spēles, bet 23% norāda, ka sekos līdzi informācijai par spēļu rezultātiem medijos. Vēl 15% cilvēku atzīmējuši, ka sekos līdzi arī citai informācijai par čempionātu, ne tikai spēļu rezultātiem. No tiem, kuri noteikti skatīsies čempionāta spēles, teju katrs otrais ir vīrietis. Reģionu griezumā visvairāk spēles apņēmušies skatīties Zemgales un Vidzemes iedzīvotāji, bet to rezultātiem un citai ar čempionātu saistītai informācijai medijos visvairāk sekos līdzi cilvēki Latgalē.

Turpina IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 orgkomitejas un SIA ”Hokeja Akadēmija” vadītājs Edgars Buncis: ”IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021 bez hokeja fanu klātbūtnes ir nebijusi situācija, kas spēļu, emociju un hokeja gara nogādāšanu līdzjutēju mājās mums kā organizatoriem nozīmē vēl lielāku atbildību. Šādu pasākumu organizēšanā tehnoloģijas ir viens no veiksmes stūrakmeņiem, tādēļ esam gandarīti, ka IKT infrastruktūras izbūve, ko veic BITE, šim projektam iet pēc plāna un atbilstoši visām IIHF prasībām. Kā redzams – hokeja fani visā Latvijā ļoti gaida šo čempionātu, tāpēc daudz strādājam pie virknes organizatorisko jautājumu, lai tas noritētu visaugstākajā līmenī.”

*Aptauju 2021. gada maijā veica BITE un SIA ”Hokeja Akadēmija”, sadarbojoties ar aģentūru ”Dentsu Aegis Network Latvija”, tajā piedaloties vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18-74 gadiem.

0 Komentāru