Komentāri

Latvijas U-20 hokeja izlase ceturtdien aizvadīja ļoti cienījamu pasaules čempionāta mača sākumu, tomēr vēlāk ielaida desmit vārtus, kapitulējot sacensību saimniecei Kanādai ar rezultātu 2:10.

Latvijas izlases labā vārtus guva Renārs Krastenbergs un Mārtiņš Dzierkals. Tikmēr Kanādas rindās ar četriem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās Teilors Redišs, bet divus vārtus iemeta Mets Barzels.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video

Latvijas izlase pirmajā trešdaļā veica vairāk metienus nekā pretinieki (10:9), tomēr pēc tās bija iedzinējos ar 0:3. Savukārt dueļa liktenis pilnībā izšķīrās, kad otrās trešdaļas vidū vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals ielaida četras ripas divu minūšu un 43 sekunžu laikā.

Pirmo metienu mačā veica Latvija, Kanāda jau otrajā minūtē veica izgājienu trijatā pret vienu aizsargu, bet pirmais reālais vārtu gūšanas moments bija trešajā minūtē, kad Mareks Egils Mitens glāba Latviju. Tomēr kopumā Latvijas izlase spēli iesāka bezbailīgi un pirmajās četrās minūtēs jau bija veikusi piecus metienus pa vārtiem, kamēr Kanādas iepriekšējā mačā tā 60 minūtēs Slovākijai bija atļāvusi vien sešus metienus.

Pēc piecām spēlētām minūtēm Latvija arī ieguva pirmo vairākumu. Šajā laikā komanda darbojās pārliecinoši, bet duelis uz brīdi tika apturēts, jo līnijtiesnesim tika pārsista lūpa un viņa vietā laukumā pat devās rezerves tiesnesis. Izturot mazākumu, Kanāda sāka spēlēt arvien bīstamāk, tomēr Latvija nepadevās un trešdaļas vidū ieguva iespēju 70 sekundes spēlēt četratā pret trijiem pretiniekiem.

Rezultāts tika atklāts 11.minūtē, kad pēc nelielas latviešu kļūdas Barzels mazākumā izskrēja pret Mitenu un nekļūdījās. Turklāt trīs sekundes vēlāk Renārs Krastenbergs nopelnīja noraidījumu un Kanāda sekojošajā vairākumā panāca jau 2:0, kad pēc metiena tika sekmīgi nospēlēts vārtu priekšā.

Kaut Latvija ātri ieguva vēl vienu vairākumu, kopumā spēle bija pajukusi, turklāt traumu guva viens no Latvijas izlases vadošajiem aizsargiem Kārlis Čukste, kurš gan vēlāk atgriezās mačā. 19,5 sekundes pirms trešdaļas beigām Kanāda realizēja vēl vienu vairākumu, rezultātam kļūstot 0:3.

Ja pirmajās divās spēlēs Kanāda kopā nopelnīja piecus noraidījumus, šoreiz jau pirmajā periodā tai bija pieci divu minūšu sodi. Savukārt Latvija noraidījumus bija nopelnījusi četras reizes.

Otrās trešdaļas ievadā Latvija atkal ieguva iespēju spēlēt četratā pret trijiem pretiniekiem. Kaut Latvija atkal spēlēja drošāk, trešdaļas vidū vairākumā Kanāda panāca jau 4:0, raidot ripu caur Mitena kājsargiem.

Brīdi vēlāk Latvijas izlases treneru kolektīvs izlēma veikt gājienu, kas īsā brīdī pilnībā izšķīra dueļa likteni – Mitena vietā laukumā devās Grigals, kurš nākamajās trijās minūtēs un sešās sekundēs kapitulēja četras reizes. Pirmos vārtus viņš ielaida pēc 23 sekundēm, kad uzmetienu pielaboja Redišs, kurš iemeta trešos vārtus pēc kārtas un noformēja “hat-trick”. Zīmīgi, ka šie bija pirmie vārti mačā, kas tika gūti komandām esot laukumā skaitliski pilnos sastāvos. Otros vārtus Grigals ielaida 40 sekundes vēlāk, bet vēl pēc 37 sekundēm kapitulēja arī trešo reizi, kad kanādieši bija pirmie pie atsistas ripas.

Turpinājumā Grigals paspēja atvairīt izgājienu, tomēr Kanāda uzbruka tik strauji, ka brīdi vēlāk tika ielaista vēl viena ripa. Arī nākamajās minūtēs Latvija ripai praktiski nepieskārās un trešdaļas beigās pat palika mazākumā, tomēr šoreiz to izdevās izmantot sev par labu – divi Latvijas hokejisti izskrēja pret pretinieku vārtiem un 18 gadus vecā Krastenberga metiens bija nekļūdīgs, samazinot deficītu līdz 1:8, kā arī noslēdzās otrais periods.

Izšķirošajā periodā Grigals pirmo un vienīgo reizi kapitulēja trešajā minūtē, kad atkal tika pielabots metiens no zilās līnijas. Drīz vien Latvija vairākumā iemeta vārtus, tomēr brīdi iepriekš bija atskanējusi tiesneša svilpe. Kaut Kanāda izgāja pat četratā pret Latvijas vārtiem, šoreiz izdevās izcelties tieši latviešiem, kad savu izgājienu izmantoja Dzierkals un samazināja deficītu līdz 2:9.

Spēles beigas komandas aizvadīja daudz mierīgāk, bet Kanāda iemeta vēl vienus vārtus un duelis noslēdzās ar 2:10. Zīmīgi, ka arī trešajā trešdaļā Latvija veica vairāk metienus nekā pretinieki (8:6), bet visā mačā Latvija metienu attiecībā piekāpās ar 25:35, jo otrajā periodā kanādieši latviešu vārtsargus traucēja 20 reizes.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Dzierkals.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl