Varas apvērsums Latvijas hokejā; Kalvītis sola veikt reformas

Komentāri

Varas apvērsums Latvijas hokeja federācijā ir pārsteidzis hokejistus, vecākus un trenerus. Visi gaida, kādas būs federācijas jaunās vadības idejas, kādas reformas sekos.

Jāatgriežas pasaules hokeja desmitniekā

Jaunievēlētais Latvijas hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis sola – pārmaiņas būs. Viņš piebilda, ka Lipmana laikos hokeja saimniecībā bijis pārāk daudz autoritārisma. Tagad galvenais uzdevums esot sakārtot Latvijas hokeja sistēmu, lai valstsvienība varētu stabili atgriezties pasaules hokeja desmitniekā.

”Būtu jāizveido sistēma, lai mēs būtu konkurētspējīgi. Par tām vietām tik daudz nepārdzīvoju, cik es pārdzīvoju, ka citās valstīs lietas notiek sakārtotāk un labāk. Tādas valstis kā Dānija un Norvēģija, kas kādreiz mums nebija pretinieki, jau šodien mūs apspēlē. Ir pēdējais brīdis šo hokeja sistēmu sakārtot. Sakārtosim visās jomās, sākot no piecu gadu vecuma, turpinot junioru vecumā līdz profesionālajam hokejam,” uzreiz pēc ievēlēšanas LHF prezidenta amatā skaidroja Kalvītis.

Kalvītim hokeja saimniecība nav sveša. Pirms desmit gadiem viņš bijis hokeja federācijas valdē. Pirms kļūt par Latvijas Gāzes šefu, viņš bija Dinamo Rīga valdes priekšsēdētājs.

Aicina veidot hokeja internātskolas

Tagad izlases treniņu un uzturēšanās apstākļi Latvijā ir uzlaboti. ”Volvo” ledus hallē izveidota hokeja izlašu mājvieta, kurā ir komfortablas istabiņas spēlētājiem, trenažieru zāle, sanāksmju telpas, starptautiskiem standartiem atbilstoša ģērbtuve, trenažieru zāle, sauna un atpūtas telpa.
Hokeja eksperti uzsver – ar jauno mājvietu nepietiks, lai Latvijas sportisti uzrādītu augstvērtīgākus sasniegumus. Viņiem ir savas redzējums, kas būtu jādara.

”Bērniem līdz 16 gadiem ir jāspēlē savos klubos. Lai ir trīs līdz pieci līderi, kuri velk līdzi vēl divas maiņas. Lai tai komandai būtu interesanti cīnīties. Tad, kad spēlētāji sasniedz 16 gadus, der internātu princips. Komanda spēlētu čempionātos, piemēram, Sanktpēterburgā. Tad mēs nonāktu līdz situācijai, kad 16 gados mums jau ir savi līderi,” savu Latvijas hokeja attīstības shēmu skaidro treneris Gints Bisenieks.

Latvijas hokeja leģenda Helmuts Balderis uzslavē uzņēmēju Gunāru Ķirsonu, kurš izveidojis hokeja komandu un izvirzījis augstus mērķus. Balderis uzskata, ka tas varētu būt piemērs pārējiem.

”Viņš iegulda naudu, izveidojis komandu, uzcēlis māju. Komandā trenējas 15 gadus veci bērni. Mērķis viņam ir trīs gadu laikā aizvest šos spēlētājus līdz Latvijas izlasei. Viņš grib ar šo komandu sasniegt Latvijai medaļas,” stāstīja Balderis.

Video

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl