Komentāri
Vai Bobs Hārtlijs būs jaunais Rīgas “Dinamo” treneris?
Foto: LETA

Pašreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam no Kanādas piedāvāts vadīt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Rīgas “Dinamo”, informē vienība.

Pirmdien notikusi A/S “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka tikšanās ar 56 gadus veco Hārtliju, kuras laikā notika vairāku ar hokeju saistītu jautājumu apspriešana.

Šīs sarunas laikā tika apspriesta Rīgas “Dinamo” un Hārtlija sadarbības iespējas KHL 10.sezonā, turklāt kanādietim tika piedāvāts kļūt par komandas galveno treneri. Abas puses nolēma turpināt uzsākto sarunu par iespējamo sadarbību, vienojoties par piedāvājuma konkretizāciju tuvākajā laikā.

Foto: Bobs Hārtlijs

 

Sarunas laikā Savicki arī īpaši interesēja Hārtlija viedoklis par Rīgas “Dinamo” hokejistu sniegumu aizvadītajās Latvijas izlases pārbaudes spēlēs, kā arī viņu gatavība un izredzes iespējamajai dalībai pasaules čempionātā.

Hārtlijs pašlaik gatavo Latvijas izlasi maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, turklāt atlicis vēl aizvadīt divas noslēdzošās pārbaudes spēles, kas būs viesos Vācijā. Līgumu par valstsvienības vadīšanu viņš noslēdzis pēc sistēmas 1+1 un pēc planētas meistarsacīkstēm kontrakts atkal būs jāpārskata.

Iepriekšējā nedēļā parādījās informācija Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) klubs “Fribourg-Gotteron” izteicis Hārtlijam piedāvājumu nākamajā sezonā pārņemt šīs vienības grožus, turklāt arī pats speciālists nenoliedza, ka viņam esot piedāvājumi no Ziemeļamerikas un Eiropas, taču šobrīd prioritāte ir Latvijas izlase.

Hārtlijam ir liela pieredze darbā Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur viņš ir trenējis trīs klubus. No 1998. līdz 2003.gadam viņš vadīja Kolorādo “Avalanche” komandu, kurā pirmajās divās sezonās vēl spēlēja Latvijas hokeja leģenda Sandis Ozoliņš. No 2003. līdz 2008.gadam viņš bija Atlantas “Thrashers” galvenais treneris, bet no 2012.gada līdz iepriekšējās sezonas beigām Hārtlijs stūrēja Kalgari “Flames” klubu.

Kanādietis 2011./2012.gada sezonā strādāja arī NLA klubā Cīrihes “ZSC Lions”, kurā spēlēja Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, aizvedot komandu līdz valsts čempionu titulam.

Hārtlijs trenera karjeru sāka 1987.gadā, sākumā strādājot ar Kanādas junioru klubiem, bet 1993.gadā viņš pārcēlās uz Amerikas hokeja līgu (AHL), kur vadīja Kornvolas “Aces” un Hēršijas “Bears” komandu, ar kuru 1997.gadā izcīnīja Kaldera kausu.

Savukārt ar Kolorādo “Avalanche” Hārtlijs 2001.gadā izcīnīja Stenlija kausu. Tāpat viņš piecas reizes NHL savus vadītos klubus ir aizvedis līdz izslēgšanas spēļu konferenču fināliem.

Hārtlijs 2015.gadā tika atzīts par NHL sezonas labāko treneri, iegūstot Džeka Edamsa vārdā nosaukto balvu.

Pasaules čempionāts hokejā no 5. līdz 20.maijam notiks Vācijas pilsētā Ķelnē un Francijas galvaspilsētā Parīzē. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.

Lasi vēl