Latvijas U-20 hokeja izlase šodien ar spēli pret Krievijas vienaudžiem turpina pasaules čempionātu hokejā junioriem augstākajā divīzijā.

Spēle Toronto sāksies plkst. 23.00 pēc Latvijas laika un tiešraidē to translēs televīzijas kanāls “Viasat Sport Baltic”.

Jau vēstīts, ka Latvijas jaunie hokejisti pasaules čempionāta pirmajā spēlē pirmdien ar 1:6 piekāpās ASV vienaudžiem.

Latvijas U-20 izlase augstākajā divīzijā spēlē pēc trīs gadu pārtraukuma, pērn uzvarot pirmās divīzijas A grupas čempionātā.

Pirms došanās uz Kanādu izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka komandas mērķis ir vietas saglabāšana augstākajā divīzijā, bet uzdevums ir arī cīnīties par uzvaru katrā spēlē.

Latvijas U-20 hokeja izlase uz Kanādu devās aizpagājušajā sestdienā 15 spēlētāju sastāvā, kur tai pievienojās 15 Ziemeļamerikā spēlējošie Latvijas jaunie hokejisti, bet pēc pārbaudes spēlēm septiņi hokejisti tika atsijāti. Izlases kapteinis ir talantīgais aizsargs Kristaps Zīle.

Tikmēr Krievijas izlases sastāvā tikai četri no 23 hokejistiem spēlē Ziemeļamerikā, bet valstsvienības kapteinis ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Ufas “Salavat Julajev” uzbrucējs Kirils Kaprizovs.

Pirms pasaules čempionāta Latvijas U-20 hokeja izlase Kanādā aizvadīja divas pārbaudes spēles, vispirms ar 2:3 zaudējot Dānijas vienaudžiem, bet tad ar 3:2 uzvarot junioru komandu Hoksberi “Hawks”, kas spēlē Centrālajā Kanādas Hokeja līgā (CCHL).

Pasaules čempionāta augstākajā divīzijā desmit komandas ir sadalītas divās apakšgrupās. Toronto spēlēs ASV, Kanādas, Krievijas, Slovākijas un Latvijas izlases, bet Monreālā spēkiem mērosies Čehijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas un Šveices juniori.

Turnīra ceturtdaļfinālā iekļūs apakšgrupu četras labākās komandas, bet piektajā vietā palikušās vienības cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Pēc spēles ar Krieviju Latvijas juniori ceturtdien spēlēs ar Kanādu, bet piektdien tiksies ar Slovākiju.