Komentāri
Šuplers izrādījis interesi kļūt par Latvijas hokeja izlases galveno treneri
Foto: LETA

Slovāku speciālists Jūliuss Šuplers izrādījis interesi kļūt par Latvijas hokeja izlases galveno treneri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma atklāja LHF prezidents Kirovs Lipmans.

Otrdien notikušajā LHF valdes sēdē līgums ar Latvijas izlases galveno treneri Aleksandru Beļavski netika pagarināts, jo viņš neizpildīja pirms pasaules čempionāta izvirzīto uzdevumu iekļūt labāko desmitniekā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Negribu iejaukties treneru darbā, bet pāris dienas pirms čempionāta bija valdes sēde, kurā Beļavskis izstāstīja, ko no izlases var sagaidīt. Lai gan gribējām tikt astoņniekā, tomēr, saprotot grūtības, nolēmām viņam dot uzdevumu sasniegt pasaules čempionāta desmitnieku. Ja pareizi strādātu un zinātu visus spēlētājus, Beļavskis sēdē būtu pateicis, ka šādu rezultātu nevar garantēt,” izteicās Lipmans.

Beļavskis par izlases galveno treneri kļuva pagājušā gada jūlijā. Zīmīgi, ka tobrīd otrs pretendents uz šo amatu bija arī pašlaik 64 gadus vecais Šuplers, kurš savulaik vairākas sezonas vadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandu Rīgas Dinamo.

“Runājām ar Šupleru. Pateica, ka viņš šobrīd ir bez darba un Latvijas izlasē viņš strādātu ar lielu prieku, ja viņam to piedāvātu”, atklāja Lipmans, kurš piebilda, ka kontakts bijis arī ar bijušo valstsvienības galveno treneri kanādieti Tedu Nolanu, kurš pavasarī tika atbrīvots no darba NHL klubā Bufalo Sabres. “Viņš deva pazīmes, ka ar lielu prieku atbrauktu, bet mēs ar viņu jau strādājām. Iepriekš viņš parādīja, uz ko ir spējīgs.”

Beļavskim šā gada pasaules čempionāts bija pirmais Latvijas valstsvienības galvenā trenera amatā. Viņš amatā nomainīja tieši Nolanu. Izlase sacensības noslēdza 13. vietā, bet IIHF rangā tā atkāpusies uz desmito pozīciju. Jautājums par jauno Latvijas hokeja izlases treneri tiks skatīts nākamajā LHF valdes sēdē, bet par galvenā trenera palīgu nākotni pagaidām nav lemts.

Lasi vēl