Sējējs: Rīgas Dinamo galvenā trenera amatam tiek izskatīti trīs kandidāti

Pievienot komentāru
Sējējs: Rīgas Dinamo galvenā trenera amatam tiek izskatīti trīs kandidāti
Foto: LETA

KHL Latvijas komandas Rīgas Dinamo galvenā trenera amatam pašlaik tiek izskatīti trīs kandidāti, no kuriem ar vienu sarunas ir nopietnākas, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja vienības ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs.

Kā zināms, šajā starpsezonā ilgstoši nebija skaidrības par Rīgas Dinamo nākotni. Kaut informācija joprojām nav apstiprināta oficiāli, nedēļas sākumā AS Dinamo Rīga padomes priekšsēdētājs Juris Savickis apstiprināja, ka vienošanās ar jaunajiem finansētājiem, kas būs no gāzes biznesa, ir panākta.

Kā pauda Sējējs, komandas komplektācija notikusi visu laiku un nav bijusi apstājusies ne brīdi.

“Jā, neskaidrības bija, tomēr darbs notika nepārtraukti – organizējām pārbaudes spēles, treniņnometnes. Pašlaik viss ir sarunāts un saorganizēts, kā arī sarunāta liela daļa spēlētāju, tagad tikai jāvienojas līdz galam,” pauda Rīgas Dinamo ģenerālmenedžeris. “Ar dažiem vēl notiek pārrunas, arī ar ārzemju hokejistu aģentiem. Darbs rit, bet konkrētus spēlētājus pagaidām atturēšos saukt, jo bieži vien pēc vārdu pazibēšanas presē ar šiem hokejistiem kļūst grūtāk vienoties.”

Kā stāstīja Sējējs, publiska informācija par jauniem līgumiem varētu izskanēt nākamās nedēļas vidū vai beigās. “Iespējams, tad būs skaidrība arī par treneriem.”

“Komanda nekur nav pazudusi. Starpsezonās kadru pārmaiņas ir ierastas, vienīgi šosezon tās varbūt ir nedaudz lielākas,” izteicās Sējējs.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Rīgas Dinamo komandas galvenais treneris Artis Ābols karjeru turpinās Toljati Lada vienības treneru kolektīvā. Savukārt par Pētera Skudras palīgu Ņižņijnovgorodas Torpedo rindās grasās kļūt Ģirts Ankipāns.

“Mani šajos gados ar kaut ko ir grūti pārsteigt. Sporta vidē treneru maiņa ir normāla parādība,” uzsvēra Sējējs. “Arī treneriem citreiz pēc vides maiņas sekmējas labāk. Viņi līdz šim strādājuši tikai Latvijā, un pašsaprotami, ka vēlas izmēģināt spēkus ārzemēs. Lai jau viņiem veicas. Viņi nav ne pirmie, ne pēdējie treneri, kas maina klubus.”

Kā šonedēļ vēstīja laikraksta Latvijas Avīze interneta versija, neoficiāli izskanējis, ka komandu turpmāk vadīs soms Kari Heikila, kurš ir strādājis vairākos KHL klubos. Pagājušo sezonu viņš sāka kā Ņižņekamskas Ņeftehimik galvenais treneris, bet oktobra vidū tika atbrīvots.

“Šobrīd mums ir trīs trenera kandidāti, bet ar vienu no viņiem risinām nopietnas pārrunas. Redzēsim, cik auglīgas tās būs,” atklāja ģenerālmenedžeris. “Nevarētu teikt, ka pašlaik ir pēdējais brīdis trenera apstiprināšanā, tomēr katram trenerim ir savas vēlmes un redzējums arī vasaras treniņnometnes sakarā. Kad būs treneris, varēsim sākt normāli gatavoties, turklāt nedrīkst aizmirst, ka šoreiz sezona sākas ātrāk nekā parasti.”

Pretēji dažādām izskanējušajām baumām, Sējējs atkārtoti akcentēja, ka visiem spēlētājiem par pagājušo sezonu alga pilnībā samaksāta. “Pagājušās sezonas sākumā neviens neslēpa, ka būs algu aiztures, un tas tika pateikts arī spēlētājiem. Tomēr pēc situācijas sakārtošanās viss solītais tika samaksāts,” stāstīja Sējējs. “Algu aiztures nebija, un līdz 30. aprīlim komandai viss tika izmaksāts.”

Sējējs atzina, ka nestabilo situāciju Krievijas komandās, visticamāk, ietekmē rubļa svārstības, tomēr rīdziniekus tas skar minimāli. “Mums līgumi ir eiro, tāpēc rubļa starpība nav tik aktuāla.”