Komentāri
Rūžička pieķerts kukuļņemšanā un atkāpsies no Čehijas hokeja izlases galvenā trenera amata
Foto: Itar - Tass/Scanpix

Vladimīrs Rūžička atkāpies no Čehijas hokeja izlases galvenā trenera amata, tam par iemeslu minot aprīlī klajā nākušo kukuļošanas skandālu.

Aprīlī Čehijas mediji vēstīja, ka Rūžička, strādājot Prāgas Slavia komandas jaunatnes sistēmā, 2012./2013. gada sezonā saņēmis 500 000 kronu (nedaudz zem 20 000 eiro) no kāda spēlētāja tēva. Tā kā lielāku lomu dēls nav ieguvis, naudas devējs pagājušā gada novembrī vēlreiz ticies ar Rūžičku, nofilmējot sarunu, kurā tiek runāts par iepriekš notikušo naudas pieņemšanu. Pēcāk šis materiāls tika izplatīts internetā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pats Rūžička pēc tam naudas pieņemšanu nenoliedza, tomēr uzsvēra, ka nauda nonākusi kluba kasē un izmantota sporta zāles remontam. “Pēc notikušā skandāla esmu nolēmis atkāpties no amata,” pauda 52 gadus vecais Rūžička. “Nekad neesmu veicis neko nelegālu. Tāpēc turpināšu sevi aizstāvēt, lai mans vārds atkal kļūtu tīrs.”

Rūžička pats ir viens no Slavia komandas līdzīpašniekiem. Rūžička Čehijas izlases galvenā trenera amatā atgriezās pēc pagājušā gada Soču olimpiskajām spēlēm, palīdzot Čehijas izlasei pasaules čempionātā Minskā izcīnīt ceturto vietu. Savukārt šā gada pasaules čempionātā, kas norisinājās tieši Čehijā, šī izlase atkal bija ceturtā.

Galvenā trenera amatā Ružička ar Čehiju divreiz triumfējis pasaules čempionātā – 2005. un 2010. gadā, bet 2010. gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs čehi viņa vadībā ierindojās septītajā pozīcijā.

Lasi vēl