Vora lieliskā spēle ļauj Rīgas “Dinamo” uzvarēt Austrumu trešo labāko klubu “Barys”

3 komentāri
Vora lieliskā spēle ļauj Rīgas “Dinamo” uzvarēt Austrumu trešo labāko klubu “Barys”
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas mačā “Arēnā Rīga” ar 1:0 uzvarēja Austrumu konferences trešo labāko klubu Nursultanas “Barys”.

Rīdzinieku rindās vārtus guva Kirils Sļepecs, savukārt 19 gadus vecais vārtsargs Jānis Voris atvairīja visus 26 pretinieku metienus, pagarinot savu KHL “sauso” sēriju līdz 81 minūtei un 45 sekundēm.

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, kuri pirmajās trīs minūtēs izdarīja divus neērtus metienus pa Edvarda Paskāla vārtiem, bet kanādietis ar tiem tika galā. Arī spēles turpinājumā krietni aktīvāku spēli demonstrēja rīdzinieki, Laurim Dārziņam pēc astoņām nospēlētām minūtēm nopelnot komandai pirmo iespēju skaitliskajā vairākumā. Mirkli iepriekš Oskaram Batņam bija laba iespēja gūt vārtus, taču uzbrucēja metiens lidoja garām teju vai tukšiem vārtiem.

Vairākumu mājiniekiem izmantot neizdevās, bet mača 11.minūtē Kārters Eštons no asa leņķa centās pārspēt vārtsargu, kas gan beidzās nesekmīgi. Īsi pēc tam ripa atslīdēja līdz zilajai līnijai, kur to savāca Nerijus Ališausks, izdarot spēcīgu šķēlienu, taču Paskāls aizvien palika nepārspēts. Nākamajā uzbrukumā Miķelis Rēdlihs ar partneriem izveidoja lielu haosu pretinieku vārtu priekšā, bet ripa aizvien neatrada vietu vārtos. Šo jautājumu 13.minūtē atrisināja Sļepecs, kurš izrāvās vienatnē pret vārtsargu, un ar veiklām rokas kustībām ripu ieraidīja Paskālam starp kājām.

“Dinamo” pirmajā periodā bija vēl viena iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču arī šoreiz to neizdevās izmantot, 20 minūtēm noslēdzoties ar rezultātu 1:0.

Otro periodu Rīgas komandai nācās iesākt bez kapteiņa Dārziņa, jo pēc kontakta pirmajā trešdaļā, viņš sajuta sāpes kakla rajonā un spēlē neatgriezās arī vēlāk. Šo trešdaļu aktīvāk sāka “Baris”, Ņikitam Mihailim jau otrajā minūtē izraujoties līdz vārtu priekšai, taču uzbrucējam ripa nošļuka no nūjas lāpstiņas. Perioda vidū sākotnēji rīdzinieki izveidoja bīstamu situāciju pie “Baris” vārtiem, bet pēc neveiksmīgā noslēguma, ar ripu uz priekšu devās viesi, kārtīgi liekot pasvīst Vorim, kuram par laimi, garām tukšiem vārtiem aizmeta bijušais “dinamietis” Līnuss Videls.

Mājinieki otrajā periodā spēja izturēt lielo “Baris” spiedienu, pašā galotnē Kristapam Sotniekam nopelnot divu minūšu noraidījumu par klupināšanu, kā rezultātā noslēdzošās 20 minūtes bija jāsāk mazākumā.

Skaitlisko mazākumu mājiniekiem izdevās izturēt, bet pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja pavērās astotajā minūtē, kad pēc Ginta Meijas metiena, vārtu priekšā ripu nesavaldīja Aleksandrs Protapovičs, Paskālam ar kāju atsitot viņa mesto ripu. Pēc aptuveni 11 nospēlētām minūtēm “Baris” izdevās nostāties “Dinamo” aizsardzības zonā, vienā no epizodēm aizsargam izdarot spēcīgu šķēlienu, kas no rokām nūju izrāva Vorim, taču vārtsargs aizvien palika nepārspēts.

Trešā perioda otrajā nogrieznī abas vienības laiku no laika centās aizlauzties līdz pretinieku vārtiem, bet bīstamākā iespēja bija “Baris” uzbrucējam Antonam Sagadejevam, kurš no tuvas distances ripu raidīja virsū Vorim. Kad spēlē bija palikušas mazāk nekā divas minūtes, noraidījumu nopelnīja Sotnieks, bet viesi noņēma vārtsargu, lai izlīdzinātu rezultātu. “Baris” pusotrā minūtē izdarīja vairākus metienus pa vārtiem, taču Voris palika nepārspēts, izcīnot savu pirmo “sauso” uzvaru KHL čempionātā.
3 komentāri