Unikālā Rēdlihu ģimene – hokejisti Jēkabs, Krišjānis un Miķelis

12 komentāri
Unikālā Rēdlihu ģimene – hokejisti Jēkabs, Krišjānis un Miķelis
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Brāli Rēdlihi ir unikāls fenomens Latvijas un pasaules hokejā. Jēkabs, Krišjānis un Miķelis plecu pie pleca vairākas sezonas cīnījušies Kontinetālās hokeja līgas kluba Rīgas “Dinamo” rindās, kā arī pārstāvējuši Latvijas karoga krāsas pasaules čempionātos.

Brāļi Sedīni, brāli Hosas, tepat arī pie mums, brāļi Bukarti, brāļi Kuldas, taču trīs brāļi profesionāli hokejsti, kuri pat uzspēlēšu vienā komandā, patiesi ir ļoti liels retums. “Dinamo” rindās visi trīs brāļi Rēdlihi kopā uzspēlēja četrās sezonās, tikmēr pasaules čempionātos divreiz (2008., 2011.), kas tik un tā radīja pamatīgu ārvalstu mediju uzmanību.

Krišjānis Rēdlihs

Vecākais no Rēdlihu brāļiem (janvārī svinēja 39.dzimšanas dienu), šobrīd pārstāv Latvijas čempionāta klubu HK “Kurbads”. Lai gan vecākais brālis, Krišjānis Rīgas “Dinamo” pievienojās kā otrais Rēdlihs, trīs mēnešus pirms komandas debijas KHL. Pirms tam aizsargs uzspēlējis Vācijā, Zviedrijā, Krievijā un Ziemeļamerikā. 2002.gadā NHL draftā ar 154.numuru hokejistu izvēlējās Ņūdžersijas “Devils, tomēr līdz debijai NHL neizdevās tikt.

Foto: EVIJA TRIFANOVA, LETA

“Dinamo” rindās statistiski veiksmīgākās aizsargam bijušas 2011./2012.sezona un 2014./2015., kurās iekrāti pa 21 punktam katrā (5+16 un 4+17). 11./12.gada sezonā arī pārliecinoši labākā lietderība  – +17. Pēc komandas desmitās sezonas Rēdlihs pievienojās HK “Kurbads” , taču pēcāk paspēja arī aizvadīt 12 mačus Pekinas “Kunlun”Red Star”.

Šobrīd Krišjānis ir vārtiem bagātākais aizsargs “Dinamo” vēsturē (34 -reg.sezonās), kā arī otrais rezultatīvākais starp aizsargiem (128 punkti -reg.sezonās). Tāpat hokejists aizvadījis otro lielāko spēļu skaitu gan starp visiem aizsargiem, gan arī brāļiem (413 – reg.sezonās). Trīs sezonas Rēdliham vecākajam arī komandas kapteiņa asistenta godā.

Skaties ”Dinamo Rīga” spēļu tiešraides video satura platformā Go3. Uzzini vairāk šeit!

Jēkabs Rēdlihs

Brīžam varētu šķist, ka Jēkabs ir vecākais no brāļiem, tomēr tā gluži nav – marta beigās aizsargam paliks 38 gadi. Līdzīgi kā Krišjānis, arī Jēkabs tagad aizvada mačus “Kurbads” rindās. Tieši viņš iezīmēja vēsturisko brāļu apvienošanos vienā profesionālajā komandā 2009.gadā pēc “Dinamo” pirmās sezonas. Pirms tam hokejists grauza ledu Čehijā un Ziemeļamerikā. Zīmīgi, ka Jēkabs arī tika izvēlēts 2002.gada NHL draftā, turklāt ar augstāku numuru nekā Krišjānis (119. – Kolumbusas “Blue Jackets”), tomēr debija hokeja mekā piedzīvota netika.

Foto: LITA KRONE, LETA

“Stay at home” tipa aizsargam visveiksmīgākā izdevās 2010./2011.gada sezona, kad 47 spēlēs iekrātas piecas piespēles un pozitīvs lietderības koeficients +2. Pa starpai “aizbēdzis” uz Čehiju un Zviedriju, Rēdlihs Rīgas kluba rindās kopumā spēlēja sešās dažādās sezonās, pēdējai no tām esot 2016./2017.gada sezonai.

Lai gan sastāvā pavadījis mazāk nekā 200 spēles (197 – reg.sezonās), Jēkabs ar Sandi Ozoliņu dala otro vietu “Dinamo” visu laiku rupjāko aizsargu listē – 245 soda minūtes. Tas, protams, pateicoties kautiņiem, starp kuriem ir vairāki spilgti.

Miķelis Rēdlihs

Jaunākais brālis Miķelis (35 gadi) “Dinamo” pievienojās jau neilgi pēc kluba dibināšanas un, lai gan ar mazu pārtraukumu starpā, pārstāv to vēljoprojām. Pirms tam ģimenes vienīgais uzbrucējs slīpēja prasmes Ziemeļamerikā (sezona Austrumu junioru hokeja līgā), Zviedrijā un Baltkrievijā.

Foto: IEVA ČĪKA, LETA

Pēc rezultatīvākās “Dinamo” karjeras sezonas (2011./2012. – 13+31), Rēdlihs jaunākais devās trimdā uz Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur gan divu sezonu laikā īsti neizdevās parādīt to labāko sniegumu (3+4 un 4+4), tāpēc sekoja diez gan pašsaprotama atrgriešanās mājās. Šīs sezonas atlikušajās spēlēs Miķelim jādara viss iespējamais, lai izvairītos no atkārtoti sliktākā snieguma “Dinamo” sastāvā kopš 2016./2017.gada sezonas.

Miķelis ir “Dinamo” visu laiku – otrais rezultatīvākais spēlētājs (266 -reg.sezonās), labākais vārtu guvējs (114 – reg.sezonās), soda minūtēm (346 – reg.sezonās) un spēlēm bagātākais spēlētājs (543 – reg.sezonās). Trīs sezonas viņš pildījis arī kapteiņa asistenta funkcijas (2011./2012., 2018./2019., 2019./2020.).

12 komentāri