Ugunīgā un rezultatīvā mačā ”Avtomobilist” nosargā uzvaru pār Rīgas ”Dinamo”

0 Komentāru
Ugunīgā un rezultatīvā mačā ”Avtomobilist” nosargā uzvaru pār Rīgas ”Dinamo”
HC-AVTO.RU

Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas izbraukuma mačā ar 4:5 zaudēja Jekaterinburgas ”Avtomoblist”.

Rīdzinieku rindās ar vārtiem izcēlās Bens Maršals, Miķelis Rēdlihs, Ņikita Setdikovs un Gints Meija.

Mājnieku labā pa diviem vārtiem guva Pīters Holands un Georgijs Belousovs, vienus – Dens Sekstons.

Latvijas komanda savu pirmo šī izbraukuma spēli iesāka pagalam neveiksmīgi, jo jau ceturtajā minūtē noraidījumu saņēma Daniels Bērziņš, bet vēl 14 sekundes vēlāk, četras soda minūtes par spēli ar augsti paceltu nūju nopelnīja Roberts Mamčics. Pretiniekiem izdevās realizēt Bērziņa nopelnīto noraidījumu, kad pēc aizsarga metiena vārtu priekšā ripu atsita Aleksandrs Salāks, bet pirmais pie tās bija Dens Sekstons, vadībā izvirzot mājiniekus.

Perioda turpinājumā viesi ar nepilnu piecu minūšu starpību tika sodīti par noteikumu pārkāpumiem, taču rīdzinieki savas iespējas neizmantoja. Tieši pretēji – “Avtomobilist” otrajā mazākumā savā aizsardzības zonā pārtvēra ripu, un īsi pēc tam Pīters Holands ar spēcīgu šķēlienu vārtu augšējā stūrī panāca jau 2:0. Rīdzinieki pirmo periodu noslēdza skaitliskajā vairākumā, ko izmantot vēl varēja otrās trešdaļas sākumā, tomēr nesekmīgi.

Otrajā trešdaļā abas komandas izcēlās ar dažām bīstamām vārtu gūšanas iespējām, tomēr lielāko daļu perioda cīņa bija līdzīga. Otrais periods tomēr nenoslēdzās ar 0:2, jo Emīls Ģēģeris, cenšoties aizskriet uzbrukumā, nesavāca ripu, kā rezultātā pie tās tika Vjačeslava Litovčenko, kurš uzreiz to piespēlēja vārtu priekšā stāvošajam Georgijam Belusovam, uzbrucējam izrēķinoties ar Salāku.

Trešā perioda pirmajā minūtē mājinieki nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, taču savu ceturto vairākuma iespēju, atkal izmantot neprata “Dinamo”. Piecas minūtes vēlāk uzbrukuma zonā ieslidoja Setdikovs, kurš pretinieku spiediena dēļ, ripu atspēlēja Māršalam, aizsargam gūstot savus pirmos vārtus KHL čempionātā. “Dinamo” prieki bija īsi, jo nepilnas divas minūtes vēlāk, Holands apslidoja rīdzinieku aizsargus un ar neērto nūjas lāpstiņas pusi panāca 4:1.

Arī “Dinamo” ilgi negaidīja, un jau mazāk nekā minūtes laikā vārtu priekšā ripu saņēma Rēdlihs, kurš atgrieza divu vārtu deficītu, taču jau 20 sekundes vēlāk Belusovs ar atkārtotu metienu panāca 5:2. Mača turpinājumā iniciatīva piederēja rīdziniekiem, kas atmaksājās skaitliskajā vairākumā. Stāvot teju uz pašas vārtu līnijas, Lauris Dārziņš izdarīja spēcīgu piespēli uz vārtu priekšu, bet ripa maina lidojuma virzienu, trāpīja pa Setdikovu un ielidoja vārtos.

Kad mačā bija atlicis nospēlēt nedaudz vairāk nekā vienu minūti, “Dinamo” neatlaidīgi uzbruka, kas arī atmaksājās ar vārtu guvumu, jo pēc Dārziņa metiena ripa atlēca vārtu priekšā, bet Meijas ne pārāk spēcīgais pieskāriens ripai bija pietiekams, lai panāktu 4:5. Uzreiz pēc tam Salāka vietu vārtos ieņēma Andrejs Makarovs, bet rīdzinieki izlīdzinājumu nepanāca, zaudējot jau otro maču pēc kārtas.
0 Komentāru