Tiesnešu neieskaitītie Džeriņa vārti ļauj SKA pārspēt Rīgas “Dinamo”

7 komentāri
Tiesnešu neieskaitītie Džeriņa vārti ļauj SKA pārspēt Rīgas “Dinamo”
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Rīgas “Dinamo” piektdien Kontinentālās hokeja līgas spēlē ar 1:2 zaudēja Sanktpēterburgas SKA komandai. Tiesneši trešajā periodā neieskaitīja Andra Džeriņa gūtos vārtus.

Rīdzinieku labā vārtus spēles otrajā trešdaļā guva Linuss Videls. SKA rindās izcēlās Vladislavs Gavrikovs un Patriks Hērslijs.

Trešajā periodā SKA vārtsargu Igoru Šestjorkinu pārspēja arī Andris Džeriņš, tomēr tiesneši Jurijs Oskirko un Ivans Fatejevs vārtu guvumu neieskaitīja, uzskatot, ka Kevins Klarks traucējis Sanktpēterburgas vārtsargam.

Rīgas “Dinamo” šo maču iesāka ļoti aktīvi – pirmo metienu pa vārtiem šajā mačā veica Miķelis Rēdlihs, kurš turklāt uzmanības centrā bija vēl pēc brīža, kad, saņēmis izcilu Līnusa Videla piespēli, viņa mestā ripa lidoja tikai nedaudz garām pretinieku cietoksnim. Pēc pirmajiem rīdzinieku uzbrukumiem spēlē gan bija jāiesaistās arī mājinieku vārtsargam Timuram Biļalovam, bet vēl vienā epizodē jau SKA vārtsargs Igors Šestjorkins glāba vienību no vārtu zaudējuma pēc Laura Dārziņa izgājiena. Pirmā perioda vidū Rīgas “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, tā laikā Latvijas komandas hokejistiem veicot pāris metienus pa vārtiem, tomēr rezultāts palika neatklāts.

Spēles 13.minūtē pie noraidījuma jau tika Kristaps Sotnieks, bet vairākuma laikā SKA tā arī neko ievērības cienīgu izveidot neizdevās. Laukumā ritēja diezgan līdzvērtīgs duelis, bet pēdējā minūtē pirmās trešdaļas minūtē no vārtu zaudējuma rīdziniekus glāba Biļalovs. Pirmās 20 minūtes tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Arī otrajā trešdaļā turpinājās aktīvs un skatāms hokejs. Jau 23.sekundē šīs sezonas rīdzinieku labākais snaiperis Videls bija acīgākais vārtu priekšā un atklāja mača rezultātu. Tiesa, līdz SKA atbildei nebija jāgaida ilgi, jo tikai 37 sekundes vēlāk ātra uzbrukuma noslēgumā neizšķirtu panāca Gavrikovs. Pēc tam pamazām iniciatīva pārgāja Sanktpēterburgas komandas pusē, kas turklāt 30.minūtē ieguva vēl vienu vairākumu, kad uz noraidīto soliņa atkal devās Sotnieks.

Lai arī SKA piederēja liels pārsvars un šīs vienības hokejisti veica vairākus metienus pa vārtiem, droši spēlēja Biļalovs. Rīdzinieki mazākumu izturēja, bet tik un tā viesi iespieda viņus savā zonā. Vārtus gūt Sanktpēterburgas klubam neizdevās, jo teicams vārtos bija Biļalovs. Pašās otrā perioda beigās Rīgas “Dinamo” nopelnīja sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Vairākuma laikā SKA hokejisti vērpa ļoti bīstamus uzbrukumus, tomēr Latvijas klubs viena hokejista deficītu izturēja. Līdz ar to otrā trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Rīgas “Dinamo” aktīvi iesāka noslēdzošo trešdaļu un veica vairākus metienus uz Šestjorkina vārtiem. Viens no tiem turklāt vainagojās panākumiem, kad 45.minūtē viesu vārtsargu pārspēja Andris Džeriņš, kurš mainīja ripas lidojuma virzienu. Tomēr tiesneši pēc ilgākas apspriedes nolēma vārtus neieskaitīt, jo Kevins Klārks šīs epizodes laikā tika traucējis vārtsargam. Rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns un arēnā sanākušie skatītāji neslēpa sarūgtinājumu par šādu soģu lēmumu, turklāt vien nepilnu minūti vēlāk SKA izvirzījās vadībā – Biļalovs vispirms atvairīja Maksima Karpova metienu, bet pēc tam Herslijs trieca ripu vārtos.

Arī turpinājumā laukumā bija diezgan atklāts hokejs, bet pēdējās minūtēs rīdzinieki centās iegūt iniciatīvu. Tiesa, tas lāgā neizdevās, turklāt nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Sotnieks nopelnīja trešo noraidījumu šajā mačā, jo paklupināja pretinieku. Mazākuma laikā Rīgas “Dinamo” izmeta ripu ārpus savas zonas, bet pēc tam Biļalovs nomainījās pret piekto laukuma spēlētāju. SKA nospēlēja neveikli un raidīja ripu ārpus laukuma, bet tiesneši noraidījumu viesiem nepiešķīra.

Tieši pretēji – pēc tam divu minūšu sodu nopelnīja Klārks, tādējādi līdz minimumam samazinot Rīgas “Dinamo” izredzes pacīnīties par neizšķirtu pamatlaikā. Noslēgumā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.