Savickis: Videlu un Majoni gribam paturēt, ja puiši būs gatavi parakstīt jaunos līgumus ar šīs sezonas nosacījumiem

1 komentārs
Savickis: Videlu un Majoni gribam paturēt, ja puiši būs gatavi parakstīt jaunos līgumus ar šīs sezonas nosacījumiem
DINAMORIGA

Kontinentālās hokeja līgas komanda Rīgas “Dinamo” arī uz nākamo sezonu vēlas paturēt sastāvā savus līderus Līnusu Videlu, Metjū Majoni, kā arī Lauri Dārziņu, aģentūrai LETA atklāja kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Pēc vairākām neveiksmīgām sezonām, kurās neizdevās iekļūt izslēgšanas spēlēs, šoreiz “Dinamo” parādīja atzīstamu sniegumu un līdz pat pēdējam regulārā čempionāta mačam cīnījās par vietu Gagarina kausa izcīņā, kurā tomēr neiekļuva.

“Padomes sēdē pozitīvi novērtējām aizvadīto sezonu,” apmierināts bija Savickis.

Aizvadītās sezonas spīdekļiem – Videlam, Majonem un Dārziņam pēc šīs sezonas beidzas līgumi ar “Dinamo”, taču Savickis teica, ka vēlas sastāvā paturēt visus trīs līderus. Zviedru leģionārs Videls šajā sezonā bija komandas līderis un rezultatīvākais spēlētājs – viņš 49 spēlēs guva 24 vārtus un 24 reizes rezultatīvi asistēja partneriem. Tikmēr kanādietis ar itāļu asinīm Majone 58 spēlēs guva 11 vārtus un veica 35 rezultatīvas piespēles. Savukārt Dārziņš 62 spēlēs izcēlās ar 18 vārtiem un 26 rezultatīvām piespēlēm.

“Dārziņš ir kluba pamatvērtība, izdarīsim visu, lai viņš paliktu. Arī Videlu un Majoni gribam paturēt. Ja puiši būs gatavi parakstīt jaunos līgumus ar šīs sezonas nosacījumiem, to arī darīsim,” optimismu pauda Savickis.

Līgumi beidzas arī komandas vārtsargiem – Timuram Biļalovam un Kristeram Gudļevskim. Biļalovs šosezon 38 spēles vidēji mačā ielaida 2,18 ripas un atvairīja 93% metienu, turklāt sezonas beigās viņš bija kļuvis par komandas pirmo numuru, savukārt Gudļevskis 31 spēlē vārtu cietoksnī ielaida 2,37 ripas un atvairīja 91% metienu. “Biļalovs aizvadīja labu sezonu, taču mūsu uzstādījums ir tāds, ja viņiem būs labs piedāvājums, ļausim puišiem iet, lai viņi var realizēt savas personīgās ambīcijas.”

“Ja mēs paskatāmies KHL, katru gadu lielākajai daļu komandu sastāvs mainās. Grūti noturēt virzienu, ja trīs četri galvenie spēlētāji aiziet,” par situāciju ar sastāvu sacīja Savickis.

Sagaidāms, ka Ģirts Ankipāns turpinās būt Rīgas “Dinamo” galvenais treneris, tomēr nav skaidrības, vai viņš šo amatu apvienos arī ar ģenerālmenedžera pienākumiem, jo iepriekš Savickis bija izteicies, ka to veikšanai varētu tikt meklēts cits cilvēks.

“Vēlamies, lai arī turpmāk Ģirts pilda trenera pienākumus. Vairāk koncentrējamies uz to, lai tiktu nodalīta viņa kā ģenerālmenedžera funkcijas un lai viņš par visiem 100% koncentrētos komandas darbam,” teica Savickis.

Ar šogad Rīgas “Dinamo” rīkoja spēli zem atklātas debess, otro reizi pēc kārtas sacenšoties ar Minskas “Dinamo”.

“Visiem tā patika, sanākušie 10 000 cilvēki atbalstīja komandu. Tā bija vienreizēja atmosfēra. Mēģināsim panākt, lai arī nākamsezon šāds mačs norisinātos pie mums,” sacīja Savickis.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad piecus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.

1 komentārs