Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Gilīss: Uz puišu pleciem ir liels spiediens, taču jāturpina strādāt

1 komentārs
Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Gilīss: Uz puišu pleciem ir liels spiediens, taču jāturpina strādāt
Kontinentālās hokeja līgas spēle starp Rīgas ''Dinamo'' un Novosibirskas ''Sibir'' komandām ''Arēnā Rīga''.. (Edijs Pālens / LETA)

Kontinentālās hokeja līgas Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” spēlētāji, turpinoties vienības zaudējumu sērijai, izjūt lielu spiedienu, taču tas ir jāpārvar, uzskata kanādiešu uzbrucējs Koltons Gilīss.

Jau ziņots, ka Rīgas “Dinamo” pirmdien savā laukumā ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) zaudēja Ķīnas klubam Pekinas “Kuņluņ Red Star”.

“Domāju, šī spēle ir solis uz priekšu. Cīnījāmies, veicām dažas izmaiņas mūsu sistēmā, kas arī nostrādāja. Tomēr beigās ļāvām pretiniekiem iemest pretuzbrukumā, kas radās pēc nesaprašanās aizsardzībā, spēlējot četri pret četri. Paveicām labu darbu mazākumā. Šajā līgā tas ir ļoti svarīgi, it sevišķi ņemot vērā, cik daudz noraidījumu pēdējā laikā saņemam. Man pašam šī ir pirmā spēle pēc traumas, vēlos uzbrukumā būs labāks nekā biju iepriekš,” sarunā stāstīja Gilīss.

“Dinamo” treneru kolektīvs jau sešas minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja kanādiešu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kā rezultātā Ņikitam Jevpalovam izdevās vienus vārtus atgūt.

“Tas bija labs treneru lēmums, kas padarīja mūsu spēli agresīvāku, un šādi izdevās mainīt spēles ritējumu. Komandām nav viegli, kad pretinieki daudz kontrolē ripu un spēlē tavā aizsardzības zonā. Domāju, treneri ņems vērā mūsu spēli trešajā trešdaļā un centīsies pārnest to uz nākamo maču,” skaidroja kanādietis.

 

Foto: Rīgas “Dinamo” – “Kunlun Red Star”

Gilīss nebija spēlējis kopš augusta nogales, kad sezonas otrajā mačā guva traumu.

“Mana pašsajūta pēc traumas varētu būt labāka, bet šeit esmu ieradies, lai spēlētu hokeju,” atzīmēja uzbrucējs.

Viņš savas karjeras laikā vēl nav piedzīvojos tik garu zaudējumu sēriju.

“Biju Rīgas “Dinamo” sastāvā jau iepriekšējā sezonā, piedzīvojām dažas zaudējumu sērijas, bet tās nebija tika garas kā šī. Tomēr rīt ir jauna diena. Protams, šī neveiksmju josla atstājusi ietekmi uz spēlētājiem. Traumas dēļ pēdējā laikā nebiju pie komandas pārāk daudz, tomēr tagad cenšos tajā ieviest enerģiju. Uz darbu nav patīkami doties, kad esi depresīvs vai bēdīgs. Tomēr pēdējā laikā noskaņojums ir tāds. Uz puišu pleciem ir liels spiediens, nav viegli, taču jāturpina strādā. Mačs pret Pekinas komandu bija solis pareizajā virzienā, esmu lepns, kā nospēlējām. Cīnījāmies un nedevām pretiniekiem pārāk daudz iespēju,” stāstīja Gilīss.

Viņaprāt, “Dinamo” hokejistiem vairāk jāmet pa vārtiem un aktīvāk jācīnās par atlēkušajām ripām.

“Jātur vairāk ripa, bet, domāju, spēlētāji šobrīd ir nedaudz nobijušies to darīt. Ja turi ripu, pretiniekiem rodas sarežģījumi. Tas mums pēdējā laikā pietrūkst,” secināja hokejists.

Kā vēstīts, “Dinamo” pēc abpusējas vienošanās lauzusi līgumu ar amerikāņu centra uzbrucēju Teriju Galjardi, kā arī apdraudēta kanādiešu uzbrucēja Lukasa Lesio vieta komandā.

“Tā gadās, taču tas ir bizness. Kaut kam komandā bija jāmainās,” teica Gilīss.

Rīdzinieki trešdien tiksies ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas “Admiral”, bet ar oktobri sāksies piecu maču izbraukums.

1 komentārs