Rīgas ”Dinamo” sezonas pirmajā mačā izbraukumā piekāpjas ”Lokomotiv”

Rīgas ”Dinamo” ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas jaunās sezonas pirmajā mačā izbraukumā ar 2:3 zaudēja Jaroslavļas ”Lokomotiv”.

Par pirmo “Dinamo” vārtu guvēju šajā sezonā kļuva Rūdolfs Červenijs, bet vēlāk precīzu metienu pievienoja Mārtiņš Karsums. Vārtus sezonas pirmajā spēlē sargāja Juhans Matsons.

Jau spēles pirmajā pusminūtē viesi nopelnīja vairākumu, kuru trešās minūtes sākumā realizēja. Vairākumā čehs Lukāšs Radils no labās malas piespēlēja ripu uz vārtu priekšu, kur atradās viņa tautietis Červenijs, “Dinamo” uzbrucējam izdarot nekļūdīgu metienu mērķī – 1:0.

“Lokomotiv” – Rīgas “Dinamo”. Pilnais spēles apskats:

Mača desmitajā minūtē “dinamieši” tika pie otrās vairākuma iespējas un arī to izmantoja. Pēc Hantera Šinkaruka piespēles no zilās līnijas meta Oskars Cibuļskis, kura raidītās ripas lidojuma virzienu pielaboja Karsums- 2:0. Arī pretinieki turpinājumā spēlēja piecatā pret četriem rīdziniekiem un arī viņiem viena vīra pārspēks ļāva gūt vārtus. Gandrīz ar identisku izspēli kā “Dinamo” otrajos vārtos, “Lokomotiv” komandā izcēlās Rušans Rafikovs.

Perioda turpinājumā abas komandas vēlreiz spēlēja vairākumā, taču abas iespējas palika nerealizētas. Trešdaļas noslēgumā viens pret pretinieku vārtsargu izslidoja Emīls Puarjē, bet viņam neizdevās pārspēt Edvardu Paskāli.

Otrajā periodā jau laukumā dominēja mājinieki, kas deva rezultātu, astotajā minūtē panākot 2:2. Pēc Daniila Misjuļa metiena no zilās līnijas ripas lidojuma virzienu pielaboja Maksims Osipovs. Periodam noslēdzoties, Jaroslavļas hokejistiem izteikts pārsvars metienos pa vārtiem – 20 minūtēs 14:4.

Trešā perioda trešajā minūtē Pāvels Kudrjavcevs ar spēcīgu metienu no zonas vidus raidīja ripu augšējā vārtu stūrī un pirmo reizi mačā izvirzīja vadībā laukuma saimniekus. Nedaudz vēlāk no teicamas pozīcijas pretiniekus pārspēt neizdevās Nikolajam Jeļisejevam.

Noslēdzošās desmitminūtes otrajā pusē abas komandas apmainījās vētrainie uzbrukumiem un vienā no epizodēm Cibuļskis deva “Dinamo” komandai iespēju spēlēt vairākumā. Tajā ripu līdz vārtiem dabūt neizdevās, bet pēdējā minūtē Matsons tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Arī spēlēšana sešatā pret pieciem laukuma spēlētājiem augļus nedeva un tika piedzīvots zaudējums 2:3.