Rīgas “Dinamo” noslēdz līgumu ar Monreālas “Canadiens” uzspēlējušo aizsargu Elisu

INSTAGRAM

Rīgas “Dinamo” noslēgusi līgumu ar 28 gadus veco kanādiešu aizsargu Morganu Elisu, kurš iepriekšējo sezonu aizvadīja KHL kluba HK “Sochi” sastāvā.

Eliss spēlējis arī Vācijas DEL līgā, Zviedrijas SHL, kā arī AHL, ECHL un QMJHL. 2015./16.gada sezonā Morgans Monreālas “Canadiens” sastāvā trīs spēles aizvadīja Nacionālajā hokeja līgā.

2019./20.gada sezonā viņš HK “Sochi” sastāvā piedalījās 54 regulārā čempionāta spēlēs, kurās guva vienus vārtus un atdeva 16 rezultatīvas piespēles, nopelnīja 28 soda minūtes un lietderības koeficientu ”-7”, izpildīja 25 spēka paņēmienus un bloķēja 82 pretinieku metienus, vidēji laukumā pavadot 23:30 minūtes.

Morgans Eliss (augums 187 cm, svars 94 kg) dzimis 1992. gada 30. aprīlī Kanādas pilsētā Samersaidā un 2010. gadā viņu 4. kārtā ar kopējo 111. numuru draftēja NHL klubs Monreālas “Canadiens”. 2012. gadā viņš kļuva par Kanādas junioru līgas CHL galvenās balvas “Memorial Cup” ieguvēju, kā arī tika atzīts par QMJHL līgas sezonas labāko aizsardzības tipa aizsargu, bet 2019. gadā kļuva par Vācijas DEL līgas labāko vārtu guvēju starp aizsargiem.