Rīgas ”Dinamo” mājas Cīrihē – fakti un skaitļi par ”Hallenstadion” arēnu

0 Komentāru
Rīgas ”Dinamo” mājas Cīrihē – fakti un skaitļi par ”Hallenstadion” arēnu
HALLENSTADION.CH

Šonedēļ KHL Pasaules spēļu ietvaros Rīgas ”Dinamo” Cīrihes ”Hallenstadion” uzņems divas Rietumu konferences spēcīgākās komandas – Sanktpēterburgas ”SKA” un Maskavas ”CSKA”.

”Hallenstadion” ir pati populārākā pasākumu norises vieta visā Šveicē. Tā uzņēmusi tādas mūzikas zvaigznes kā grupas ”The Rolling Stones”, ”AC/DC”, solomāksliniekus – Tīnu Tērneri, Lūisu Ārmstrongu, Brūsu Springstīnu, Ēriku Kleptonu u.c. Tāpat arēnā notikuši vairāki FIFA kongresi, tajā notikušas augsta ranga tenisa sacensības, kurās piedalījušies Rodžers Federers un Rafaels Nadals. Arēnu apciemojis arī Tibetas budisma garīgais līderis Dalailama.

Protams, arī par hokeju arēnā netiek aizmirsts – ”Hallenstadion” ir mājvieta Šveices augstākās hokeja līgas čempionvienībai Cīrihes ”Lions”, ko piecas sezonas pārstāvējis hokejists Ronalds Ķēniņš.

Fakti par arēnu un salīdzinājums ar Rīgu

Īpašuma akciju kopējā vērtība arēnai ir aptuveni 5,7 miljonu eiro; gada laikā ”Hallenstadion” uzņem vidēji 130 dažādus pasākumus, kas pulcē apmēram 1 miljonu skatītāju ik gadu, kas uzskatāms par gana lielu skaitli, ņemot vērā, ka Cīrihē kopumā ir nedaudz vairāk par 400 tūkstošiem iedzīvotāju.

Cīrihes arēnas maksimālā ietilpība ir 15 000 skatītāju vietu, tomēr uz hokeja spēlēm maksimālā arēnas kapacitāte noteikta līdz 11 200 vietām, salīdzinājumam: ”Arēna Rīga” maksimālā ietilpība hokeja spēlēs ir 10 300 skatītāju.

”Hallenstadion” ir 355 tualetes, 15 ložas, 108 dažādas vietas medijiem, 24 komentētāju vietas, kā arī 6 TV studijas jeb vadības telpas.

Kas attiecas tieši uz šīm spēlēm: lētākā biļete uz vienu spēli Cīrihē maksā 22 eiro, salīdzinot ar 9,40 eiro spēlēs, kas norisinās Rīgā.

0 Komentāru