Rīgas “Dinamo” KHL sezonu sāk ar uzvaru pagarinājumā pār Karsumu un Daugaviņu

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Rīgas “Dinamo” pirmdien jaunās Kontinentālās hokeja līgas sezonas pirmajā mačā ”Arēnā Rīga” ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa Maskavas “Spartak”.

”Dinamo” labā vārtus guvis Jakobs Berglunds un Kārters Eštons. Kristeru Gudļevski vienīgo reizi pārspēja Mārtiņš Karsums. Uzvaras vārtus Eštons guva pagarinājuma pirmajā minūtē.

Spēles sākumā vairāk pretinieku vārtus apdraudēja rīdzinieki. Perioda vidū rīdzinieki ieguva lielo vairākumu, kad pēc pirmā pārkāpuma aizturētā soda laikā vēl viens “Spartak” komandas spēlētājs pārkāpa noteikumus. Nepilna pusminūte bija vajadzīga, lai rīdzinieki realizētu vairākumu, Jākobam Berjlundam pēc teicamām Bendžamina Māršala un Dāvida Ulstrema piespēlēm ripu raidot pustukšos vārtos – 1:0.

Laikā, kad skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ mazākumā bija rīdzinieki, pēc teicama spēka paņēmiena pret Anatoliju Ņikoncevu pie savas zilās līnijas Sergeja Gimajeva izpildījumā, Gimajevam virsū metās vairāki “Spartak” spēlētāji, kautiņu ar Gimajevu uzsākot Jakovam Rilovam. Arī kautiņā pārāks bija Gimajevs, abiem hokejistiem saņemot pa četrām soda minūtēm.

Vairāk labu vārtu gūšanas momentu joprojām bija Rīgas “Dinamo”, 16.minūtē pēc Brendona Makmilana metiena ripai tikai nedaudz aizkūleņojot garām vārtiem, un Kārteram Eštonam pēdējā brīdī paliekot bez ripas “Spartak” aizsarga darbības dēļ izgājienā vienam pret vienu viesu vārtsargu Ņikitu Bespalovu. Tomēr periods beidzās ar 1:0 mājinieku labā.

Otrais periods sākās ar bīstamu Miķeļa Rēdliha metienu pa vārtiem. Pēc tam karuselis pie viesu vārtiem vairākumā palika bez rezultāta, tāpat vēl viens vairākums. Vārtu gūšanas momenti bija, vārti izpalika. Toties “Spartak” Koltona Gilisa noraidījumu izmantoja. Rīdziniekiem gandrīz izdevās izmest ripu no savas zonas, taču Mārtiņš Karsums no zonas vidus ripu ar vārtsargam netveramu metienu raidīja vārtos – 1:1. Vārtu guvumā rezultatīva piespēle arī Kasparam Daugaviņam. Makmilans labā situācijā pārmeta pāri vārtiem. Pēc tam rīdziniekiem bija vēl divi vairākumi, no kuriem pirmajā mājinieki līdz metienam netika, bet otrajā bīstamu situāciju pie vārtiem radīja Giliss – 1:1 pēc otrā perioda.

Trešajā trešdaļā mājinieki izturēja Daniela Bērziņa noraidījumu, un septītās minūtes sākumā Makmilans no viesu zonas vidus uzmeta tieši virsū vārtsargam. 49.minūtē “Spartak” nopelnīja otro spēlē noraidījumu par sastāva pārkāpumu, un bīstami meta Uvis Balinskis. Bija vēl labi momenti abu komandu spēlētāju izpildījumā, taču pēc 60 spēlētām minūtēm uzvarētājs netika noskaidrots – 1:1.

Ilgi gan pagarinājumā nebija jāgaida līdz vārtiem. Jau tā 47.sekundē pēc Māršala un Laura Dārziņa piespēlēm Eštons cīņā ar aizsargu ar nūju vienā rokā pasita ripu garām no vārtiem iznākušajam Bespalovam, spēli beidzot ar 2:1 rīdzinieku labā.