Rīgas “Dinamo” izcīna punktu Maskavā, “bullīšu” sērijā veiksmīgāki ir “Dynamo”

0 Komentāru
Rīgas “Dinamo” izcīna punktu Maskavā, “bullīšu” sērijā veiksmīgāki ir “Dynamo”
Foto: HCDYNAMO.RU

Rīgas “Dinamo” ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas izbraukuma spēlē “bullīšu” sērijā ar 1:2 piekāpās Maskavas “Dynamo”.

Par šī mača varoni viesu komandā kļuva vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš atvairīja 42 no 43 pretinieku metieniem, bet “bullīšu” sērijā tika galā ar pieciem no septiņiem raidījumiem, taču uzvarai ar to bija par maz.

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Brendons Makmilans, Maskavas “Dynamo” – Iļja Ņikuļins. Maskavas komandas labā labā izšķirošo pēcspēles metienu realizēja Vladimirs Brjukvins.

Video: Maskavas “Dynamo” – Rīgas “Dinamo”

Jau cīņas otrajā minūtē rīdzinieki varēja izvirzīties vadībā, taču teicamu iespēju neizmantoja Brendons Makmilens, kurš pēc Mika Indraša piespēles nokļuva vienatnē pret mājinieku vārtsargu Aleksandru Jerjomenko, kurš šajā duelī izrādījās pārāks.

Arī turpinājumā viesiem piederēja neliels pārsvars, kuru izmantot neizdevās, lai gan spēcīgi meta Miķelis Rēdlihs un iespēja bija Mārim Bičevskim. Cīņas 12.minūtē Rīgas klubs ieguva skaitlisko vairākumu, taču tas ilga vien minūti, jo pēc tam noteikumus pārkāpa Ansi Salmela. Vairākumā jau ļoti bīstami uzbruka arī maskavieši, taču teicams vārtos bija Jānis Kalniņš.

Tuvojoties perioda beigām rīdzinieki vēlreiz sagrieza pamatīgu virpuli pretinieku vārtu priekšā, divas reizes no burmzas metot Bičevskim. Diemžēl šajā epizodē kļūdījās tiesnesis, kurš apstādināja spēli, lai arī ripu Jerjomenko nebija piespiedis. Savukārt trešdaļas beigas aizritēja abpusējos uzbrukumos, taču rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas sākumā abas komandas bija piesardzīgas, taču pēc tam vairākas minūtes uzbrukuma viļņi vēlās no vieniem uz otriem vārtiem. Uzdevumu augstumos joprojām bija abu komandu vārtsargi, lai arī abām vienībām pa reizei bija skaitliskais vairākums. Šajā trešdaļā vairāk uzbruka mājinieki, kuri arī perioda pēdējā minūtē ieguva vairākumu, līdz ar to noslēdzošo periodu rīdzinieki sāks mazākumā. Otrajā trešdaļā maskavieši izdarīja 16, bet rīdzinieki tikai četrus metienus.

Trešajā periodā neliels pārsvars atkal bija laukuma saimniekiem, piedevām trešdaļas vidū viesi nokļuva neapskaužamā situācijā, kad ar piecu sekunžu intervālu uz sodīto soliņa devās Salmela un Krišjānis Rēdlihs. Lielo vairākumu Maskavas klubs izmantoja, spēcīgu metienu no zonas vidus, tobrīd atrodoties pretim vārtiem, izdarot Ņikuļinam.

Zīmīgi, ka maskavieši līdz ar to pārtrauca vairāk kā 160 minūtes ilgušo “sauso” sēriju.

Vadībā viņi gan atradās tikai 43 sekundes, jo arī rīdzinieki ieguva vairākumu, kura realizēšanai bija nepieciešamas 43 sekundes. Vārtu priekšā labi nocīnījās Makmilens, kurš kritienā pamanījās iestumt ripu vārtos.

Pamatlaika beigās teicama izdevība izraut uzvaru bija mājiniekiem, taču Rīgas klubu glāba Kalniņš.

Tikmēr papildlaikā viesi nokļuva mazākumā, kad divas minūtes par pretinieka turēšanu ar rokām nopelnīja Krišjānis Rēdlihs. Mājinieki daudz uzbruka, tomēr rezultāts nemainījās.

Savukārt pēcspēles metienos Rīgas “Dinamo” bija ļoti tuvu uzvarai, taču piektajā sērijā Dastins Boids panāca neizšķirtu 1:1, kamēr septītajā sērijā uzvaru nodrošināja Brjukvins. Zīmīgi, ka Kalniņš bija tuvu tam, lai atvairītu arī Boida metienu, kas viesiem dotu uzvaru, taču vārtsargs atsitis ripu, to nedaudz neveiksmīgi pats ievirzīja vārtos.

Latvijas komandā kā vienīgais “bullīti” realizēja Denijs Kristo, izceļoties ceturtajā sērijā. Tiesa, viņš bija neveiksmīgs sestajā sērijā, kamēr divas reizes duelī ar Jerjomenko zaudēja Nikolajs Žerdevs, bet pa reizei Gingts Meija, Miks Indrašis un Staņislavs Čistovs.

0 Komentāru