Kalniņš un ”Jokerit” sagādā Rīgas ”Dinamo” pirmo zaudējumu sezonā

1 komentārs
Kalniņš un ”Jokerit” sagādā Rīgas ”Dinamo” pirmo zaudējumu sezonā
INSTAGRAM/JOKERRIT

Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas izbraukuma spēlē ar 2:7 zaudēja vārtsarga Jāņa Kalniņa Helsinku “Jokerit”, piedzīvojot pirmo neveiksmi šajā sezonā.

”Dinamo” labā abus vārtus guva zviedru leģionārs Jakobs Berglunds. ”Jokerit” rindās viens no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem bija Jānis Kalniņš, kurš atvairīja 24 no 26 rīdzinieku metieniem.

Divus vārtus majnieku labā guva Niklass Jensens, pa vieniem Stīvs Mozess, Peters Regins, Petri Kontiola, Miko Lehtinens un Ahti Oksanens.

Spēli abos vārtos uzsāka latviešu vārtsargi – “Dinamo” vārtos Kristers Gudļevskis, “Jokerit” – Kalniņš. Kamēr Kalniņš palika “sausā” pat pēc vareni vairākumā spēlējošās Rīgas komandas vairākuma, mājinieki divreiz lika Gudļevskim vilkt ripu ārā no saviem vārtiem, tai skaitā pēc vienīgā vairākuma, kuru somu komandai sagādāja Andra Džeriņa noraidījums.

Otrajā periodā mājinieki apgriezienus nemazināja, 33.minūtē vairākumā panākot 5:0 savā labā. Šoreiz pārspēts jau tika Maksims Tretjaks, kurš Gudļevska vietā vārtos stājās pēc ceturtajiem zaudētajiem vārtiem. Uguņošana ar gūtajiem vārtiem notika perioda beigās, kad uz otro dāņa Niklasa Jensena vārtu guvumu mačā ar diviem goliem Kalniņa vārtos atbildēja arī Jākobs Berjlunds, izcili rezultatīvajai trešdaļai noslēdzoties ar 6:2 somu kluba labā.

Pēdējā trešdaļā mājinieki guva vēl vienus vārtus, sagādājot sev pirmo uzvaru šajā sezonā un rīdziniekiem – pirmo zaudējumu.

“Dinamo” abu vārtu guvumā rezultatīvi piespēlēja Dāvids Ulstrems, vēl pa piespēlei tika arī Tretjakam un Kārteram Eštonam.

Mājinieku rindās Kalniņš vārtos atvairīja 24 no 26 rīdzinieku metieniem, svinot savu un kluba pirmo uzvaru. Trīs rezultativitātes punktus mājiniekiem sakrāja Stīvs Mozess, Petri Kontiola (abiem vieni vārti un divas piespēles) un Sami Lepistē, kuram trīs rezultatīvas piespēles.

“Dinamo” ar četriem punktiem trijās spēlēs atkritis uz sesto vietu Rietumu zonā, bet “Jokerit” ar diviem punktiem pakāpies uz devīto vietu 12 komandu konkurencē. Vadībā ar sešiem punktiem ir Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo”.