Hokejs ar boksa piedevām – Rīgas “Dinamo” piekāpjas Vladivostokas “Admiral”

HCADMIRAL.RU

Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas izbraukuma mačā ar 1:3 piekāpās Vladivostokas “Admiral”.

“Dinamo” labā vienīgos vārtus guva Kārters Eštons. Aleksandru Salāku pārspēja Ņikita Korosteļovs un Deniss Viharevs, bet Markuss Jungs ripu iemeta tukšos vārtos mača beigās.

Sergejs Gimajevs un Koltons Giliss aizvadīja divas klasiskas dūru cīņas. Asumi sekoja pēc Gimajeva spēka paņēmiena uz noteikumu robežas pret “Admiral” uzbrucēju Denisu Viharevu.

Vispirms komandas biedru aizstāvēja Vladivostokas aizsargs Aleksandrs Osipovs, un pēc piecām sekundēm izkāvās arī divi kanādieši – Koltons Giliss un Šons Lalonds. Visi četri kaušļi saņēma 5+20 minūšu sodus.

“Admiral” – “Dinamo” 3:1:

Spēles ievads bija piesardzīgs abu komandu izpildījumā, bet Oskara Batņas nopelnītās divas soda minūtes pēc trim nospēlētām minūtēm, lēnām pārsvaru ļāva pārņemt mājiniekiem. Mazākumu izdevās izturēt, bet septītajā minūtē pie Aleksandra Salāka vārtiem izveidojās neliels haoss, ko gan sev par labu nespēja izmantot “Admiral” hokejisti. Devītajā minūtē vairākumu ieguva jau “Dinamo”, taču bīstamas epizodes neizdevās izveidot. Sešas minūtes līdz pirmā perioda beigām noraidījumu saņēma arī Andris Džeriņš, taču Salāks pēc 20 nospēlētām minūtēm aizvien bija nepārspēts.

Divas klasiskas hokeja dūru cīņas:

Otrā perioda sākumā ripa lielākoties “bēga” gar apmalēm, bet spēlētāji tai iepakaļ. Sestajā minūtē Vitālijs Pavlovs uzbrukuma zonā pārtvēra aizsarga piespēli un īsi pēc tam jau apspēlēja vārtsargu, taču epizodi ar gūtiem vārtiem neizdevās noslēgt. Līdz pat otrās trešdaļas beigām iniciatīva piederēja “Dinamo”, kas vairākkārt iespieda pretiniekus aizsardzības zonā, “apšaudot” viņu vārtus ar ripām, kas gan nelidoja tīklā. Spiediens neatmaksājās, jo četras minūtes līdz perioda beigām Ņikita Korosteļevs gar laukuma sānu ieslidoja “Dinamo” aizsardzības zonā un ar asu metienu pārsteidza Salāku.

Noslēdzošās 20.minūtes iesākās ar zaudētiem vārtiem. “Admiral” hokejisti uz “Dinamo” zilās līnijas ieguva ripu un ātri devās uz Salāka vārtiem. Deniss Viharevs uz “ūsiņām” saņēma piespēli no partnera un ātri vien to raidīja garām Salākam. Divas minūtes vēlāk, Laura Dārziņa vadīti, “dinamieši” izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, kas gan netika izmantotas. Brīdi vēlāk pēc “netīra” spēka paņēmiena Sergejs Gimajevs izvicināja dūres ar Aleksandru Osipovu, abiem saņemot piecu minūšu sodu.

Uzreiz nākamajā iemetienā cimdus nometa Koltons Gilīss un Šons Lolands, arī viņiem saņemot pa piecām soda minūtēm. Kad spēlē bija palikušas vairs astoņas minūtes, Kristofers Berjlunds no zilās līnijas izdarīja bīstamu metienu, bet īsi pēc tam Andris Džerins centās atlēkušo ripu raidīt vārtu augšējā stūrī, taču vārtsargs pamanījās ripu tvert. Nepilnu minūti vēlāk Gints Meija izdarīja metienu uz vārtiem, bet Eštons savāca atlēkušo ripu un apslidoja vārtsargu, gūdams “Dinamo” pirmos vārtus.

Četras minūtes līdz spēles beigām rīdziniekiem bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, bet tā izskaņā viesi saņēma noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, kā rezultātā noslēdzošās mača minūtes bija jāpavada mazākumā. “Admiral” pēdējās minūtes acīmredzami vilka laiku un nelauzās uzbrukumā. “Dinamo” pēdējā pusminūtē noņēma vārtsargu, kas nesa pretēju efektu – zaudēti vārti un spēle ar rezultātu 1:3.