”Dinamo” izbraukuma ceļvedis: Sanktpēterburga

33 komentāri
”Dinamo” izbraukuma ceļvedis: Sanktpēterburga
CATERS NEWS AGENCY/SCANPIX

Kontinentālās hokeja līgas komanda Rīgas ”Dinamo” ar maču otrdien ciemos pie Sanktpēterburgas SKA noslēgs divu maču izbraukumu sēriju.

Par pilsētu

Sanktpēterburga ir Krievijas otra lielākā pilsēta, tā ir kādreizējā Krievijas caristes un impērijas galvaspilsēta, kā arī tiek uzskatīta par, iespējams, lielāko kultūras centru visā valstī.

Pilsēta dibināta 1703. gadā pēc tam, kad Ziemeļu kara dēļ teritorija atņemta zviedriem. Tā laika Krievijas cars Pēteris I, būvējot pilsētu, uz to aicināja dažādus Eiropas arhitektus, kas labi manāms vēl līdz pat mūsdienām, jo pilsētā ir daudz greznu ēku, par ievērojamāko no tām uzskatot Ziemas pili.

Foto: AKG-IMAGES/SCANPIX

Sanktpēterburgā ir teju 5,5 miljoni iedzīvotāju, turklāt skaitam ir tendence palielināties, jo, piemēram, vēl tikai 2010. gadā, pēc dažādu avotu datiem, pilsētas iedzīvotāju skaits bijis zem 5 miljoniem.

Sports pilsētā

Kā jau lielā pilsētā Sanktpēterburgā, protams, ir daudz un dažādu sporta komandu, tomēr par trim galvenajām uzskatāmas: ”Zenit” (futbols), ”Zenit” (basketbols) un SKA (hokejs).

Futbola komanda ”Zenit” šobrīd ir, visticamāk, pati ārpus Krievijas pazīstamākā sporta komanda kopumā, tā ir regulāra UEFA Čempionu līgas dalībniece, tāpat piedalījusies un pat uzvarējusi UEFA Eiropas līgas turnīrā 2007./2008. gada sezonā, pēc kuras izcīnīts arī UEFA Superkauss.

Foto: TASS/SCANPIX

Basketbola komanda ”Zenit” ir samērā nesen izveidots projekts, tomēr šajā sezonā piedalās ULEB Eirolīgas sacensībās (tur gan uz doto brīdi ieņemot pēdējo pozīciju). Klubā no 2015. līdz 2017. gadam spēlēja arī viens no Latvijas labākajiem basketbolistiem Jānis Timma.

Par komandu

SKA komandas vārds KHL kontekstā liekus komentārus neprasa – komanda divas reizes triumfējusi Gagarina kausa izcīņā un jau kopš pirmās sezonas tiek uzskatīta par ”smagsvaru”.

Foto: TASS/SCANPIX

Tomēr SKA šajā sezonā nedaudz ”buksējusi”, piemēram, no 15. līdz 26. oktobrim piedzīvota četru zaudējumu sērija, kas šīs komandas standartiem ir samērā neatbilstoša.

Komanda šosezon 47 spēlēs ieguvusi 65 punktus, kas dod trešo vietu Rietumu konferencē, atpaliekot tikai no abām Maskavas spēcīgākajām komandām – ”Dynamo” un CSKA.

Komandas labākais punktu guvējs šosezon bijis Vladimirs Tkačjovs, kurš 39 spēlēs guvis 9 vārtus un atdevis 31 rezultatīvu piespēli, savukārt aizsargu rindās pārliecinoši labākais ir Artjoms Zubs, kurš 18 rezultativitātes punktiem (11+7) klāt pievienojis arī lietderības koeficientu +23.

Savstarpējās spēles

No 39 savstarpēji aizvadītajām spēlēm KHL ”Dinamo” bijuši pārāki 12 dueļos, kamēr SKA – 27.

No ”Dinamo” skatpunkta leģendāras spēles ar SKA tika aizvadītas 2009./2010. gada sezonā, kad rīdzinieki pārsteidza visus un ar 3-1 sērijā apspēlēja Sanktpēterburgas komandu ”play-off” sērijā.

Foto: LITA KRONE, LETA