”Dinamo” izbraukuma ceļvedis: Minska

51 komentārs
”Dinamo” izbraukuma ceļvedis: Minska
TWITTER

2019. gada pēdējo spēli Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas ”Dinamo” pirmdien aizvada Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā pret vietējo ”Dinamo”.

Par pilsētu

Kā jau minēts, Minska ir Baltkrievijas galvaspilsēta, tādēļ saprotams, ka tā ir valsts lielākā un iedzīvotājiem bagātākā pilsēta. Minskā (kopā ar tās piepilsētām) ir vairāk par 2 miljoniem iedzīvotāju, kas dod vietu Eiropas TOP 15 apdzīvotāko pilsētu skaitā, turklāt šim skaitam ir tendence palielināties.

Vēsturiski pilsēta atradusies vairākos poļu-lietuviešu valsts veidojumos, savukārt 1793. gadā pilsēta nokļuva Krievijas impērijas sastāvā, kļūstot par Minskas kņazisti. Uz neilgu mirkli 1918. gadā Minska tika iekļauta Baltkrievijas Tautas Republikā, tomēr neilgi pēc tam PSRS sastāvā.

Minskā vērojamas daudz 20. gadsimta būves, jo Otrā pasaules kara laikā pilsēta tika smagi nopostīta. Tāpat atzinības ievērīgs fakts ir 1984. gadā atklātais Minskas metro.

Foto: REUTERS/SCANPIX

Sports pilsētā

Minskā bāzētas divas, iespējams, Baltkrievijā populārākās hokeja komandas – septiņkārtējie Baltkrievijas Ekstralīgas čempioni ”Yunost” un rīdzinieku pretinieki un ilggadējie sāncenši ”Dinamo”.

Minskā ir arī trīs vietējam mērogam lielas futbola komandas: ”Dinamo”, ”FC Minsk” un ”Torpedo”, tāpat arī handbola komanda SKA un basketbola komandas ”Tsmoki”, ar ko, spēlējot VTB vienotajā basketbola līgā, ik sezonas tikās arī Rīgas VEF vienība.

Par tuvāko ”lielo” sporta notikumu Minskā uzskatāms 2021. gada Pasaules hokeja čempionāts – to kopā rīkos Rīga un Baltkrievijas galvaspilsēta, katrai pilsētai uzņemot pa vienai grupai un divām ceturtdaļfinālu spēlēm, pusfināliem pārceļoties uz Minsku.

Foto: EDIJS PĀLENS, LETA

Mājas arēna

Minskas ”Dinamo” savas mājas spēles aizvada Minskas arēnā, kas atvērta 2010. gadā (šajā pašā gadā arēnā tika uzņemta KHL Visu zvaigžņu spēle). Savas mājas spēles šeit aizvada arī basketbola komanda ”Tsmoki”.

Arēnā ir 15 000 sēdvietu un tajā tiek uzņemti ne tikai sporta, bet arī dažādi kultūras pasākumi, piemēram, 2011. gadā tur uzstājās pasaulslavenā mūziķe Šakira.

Foto: AFP/SCANPIX

Par komandu

Minskas ”Dinamo” sekmes šogad nav bijušas tās pašas veiksmīgākās – 41 spēlē iegūti vien 28 punkti, kas dod priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā (pēdējie ir Rīgas ”Dinamo”).

Komandu nesen atstāja vairāki tās līderi, piemēram, vārtsargs Jonass Enrots vai komandas galvenais vārtu guvējs soms Tēmu Pukinens, kura kontā ”Dinamo” rindās šogad 17+10. Tāpat komanda uz pārbaudes laiku noslēdza līgumu ar tagadējo Rīgas ”Dinamo” aizsargu Metjū Majoni, tomēr neilgi pēc tā to lauza un spēlētāju atbrīvoja.

No sastāvā palikušajiem spēlētājiem rezultatīvākais ir baltkrievs Andrejs Kosticins, kura kontā šosezon 41 spēlē 10+13, savukārt aizsardzībā visvairāk punktus iekrājis kanādietis Marks-Andre Granjani (6+10), pie tam Granjani šogad laukumā nopelnījis kopējo lietderības koeficientu -1, kas, ņemot vērā to, ka Minskas komandas kopējais rādītājs ir -52, skan tiešām iespaidīgi.

Foto: TASS/SCANPIX

Savstarpējās spēles

Ar Minsku rīdzinieki šajā sezonā tikušies jau divreiz – abās spēlēs gūtas uzvaras ar minimālu pārsvaru. 9. oktobrī Rīga mājās svinēja uzvaru ar 3:2, savukārt 25. oktobrī uzvaru ar 2:1 sanāca izcīnīt Minskā.

Komandas savā starpā kopumā KHL ietvaros tikušās jau 42 reizes, interesanti, ka šobrīd uzvaras komandas dala tieši uz pusēm – 21 Rīgai un 21 Minskai.

Foto: HCDYNAMO.BY

51 komentārs