“Dinamo” izbraukuma ceļvedis: Maskava

22 komentāri
“Dinamo” izbraukuma ceļvedis: Maskava
DYNAMO.RU

Kontinetālās hokeja līgas klubs Rīgas “Dinamo”  ceturtdien viesosies Maskavā, lai aizvadītu spēli pret vietējo “Dynamo”, kuru pārstāv arī latviešu uzbrucējs Miks Indrašis.

Par pilsētu

Maskava par sevi liekus komentārus neprasa – Krievijas galvaspilsēta un viena no lielākajām Eiropas kontinenta metropolēm ar aptuveni 12,5 miljoniem iedzīvotāju.

Jau kopš pirmssākumiem Maskava vairākus gadsimtus bija Krievijas galvaspilsēta, taču savu godu tā zaudēja 1712.gadā, kad Krievijas cars Pēteris I pārcēlās uz tobrīd jaunuzcelto Sanktpēterburgu. Atrgriešanās un statusa atgūšana notika gadu pēc 1917.gada revolūcijas, lēmumu,  bailēs par tajā laikā dēvētas Petrogradas apdraudējumu, pieņemot Vladimiram Ļeniņam.

Līdz ar to vēsturiskais Maskavas Kremlis atkal kļuva par valsts politisko centru, kāds tas ir vēljoprojām. Pilsēta pašsaprotami ir arī iespaidīgs Krievijas ekonomiskais centrs.

Foto: MOSKVA 24

Sports pilsētā

Maskava uzņēmusi vairākus spilgtus pasaules sporta notikumus, ieskaitot 1980.gada Vasaras olimpiskās spēles, 2008.gada UEFA Čempionu līgas finālu, kā arī 2018.gada Pasaules kausu futbolā, Lužņiku stadionā aizvadot septiņas spēles, ieskaitot finālu starp Franciju un Horvātiju.

Tāpat sešas reizes pilsētā noticis Pasaules čempionāts hokejā, divas no tām 21.gadsimtā (2007., 2016.) ar Latvijas hokeja izlases dalību.

Arī ikdienā Maskavai sporta netrūkst – četri Krievijas Premjerlīgas futbola klubi (CSKA, “Spartak”, “Dynamo”, “Lokomotiv”), ULEB Eirolīgas basketbola klubs (CSKA), trīs KHL klubi (CSKA, “Dynamo”, “Spartak”) un daudz kas cits.

Par komandu

KHL klubs Maskavas “Dynamo” ir divkārtējais Gagarina kausa ieguvējs (2012., 2013.), turklāt abas reizes tas paveikts Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadībā. Abi treneri komandā nonāca HK MVD likvidēšanas rezultātā. 2014.gadā Znaroks kļuva par Krievijas izlases galveno treneri, “Dynamo” vadīšanu pārņemot Vītoliņam, kurš amatā atradās līdz 2015.gada beigām.

Kopumā “Dynamo” KHL izslēgšanas spēlēs nav iekļuvusi tikai vienu reizi – 2017./2018.gada sezonā -, kad “play-off” palika trīs punktu attālumā.

Pagājušajā sezonā komanda nokļuva līdz konferences pusfinālam, savukārt šosezon vietu izslēgšanas spēlēs garantējusi jau deviņas spēles pirms regulārā čempionāta beigām.

“Dynamo” un visas līgas rezultatīvākais spēlētājs šobrīd ar 59 punktiem (16+43) ir Vladimirs Šipačovs, tikmēr otrajā vietā ar 54 punktiem (24+30) ir Dmitrijs Jaškins. Otro sezonu komandā aizvada bijušais “dinamietis” Miks Indrašis, taču tā nav pārāk veiksmīga, 17 punkti (5+12) 34 spēlēs. Pirms spēles ar bijušo komandu Mikam gan divas piespēles pret “Torpedo”.

Foto: DYNAMO.RU

Savstarpējās spēles

Pirmās asociācijas par tikšanos ar Maskavas klubu Rīgas “Dinamo” faniem noteikti saistās ar 2010./2011.gada izslēgšanas spēlēm, kurās pirmajā kārtā pretinieku pārsteidzoši izdevās pieveikt sešās spēlēs (4-2).

Kopumā KHL vēsturē abas komandas tikušās 43 reizes, 20 mačos uzvarot rīdziniekiem un 23 reizes – maskaviešiem. Šosezon līdz šim aizvadītas divas savstarpējās spēles, abās panākumu gūstot komandai no Maskavas. Septembra sākumā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 1:4, savukārt novembra beigās piedzīvots nepatīkams zaudējums papildlaikā (3:4).

Foto: EVIJA TRIFANOVA, LETA

22 komentāri