Baibas “Knock-out” jautājumā Prāmnieks un Romanovskis revanšējas ar govs mēsliem

2 komentāri

Kārtējā Baibas “Knock-out” jautājumā par hokeju “Star FM” ēterā Tomam Prāmniekam un Jānim Romanovskim beidzot izdevies revanšēties. Jautājums šoreiz pavisam vienkāršs – kas hokeja pirmsākumos kalpojis kā ripa?

Pēc Baibai Sipeniecei-Gavarei pieejamās informācijas, šim nolūkam gluži labi noderējuši govs ekskrementi –  proti, pirms bija izdomāta hokeja ripa, pirmās spēles notikušas uz aizsaluša ezera, dzenājot pa laukumu pašu audzēto brūnaļu izkārnījumus. Tāpat pieejamas liecības, ka agrīnais hokejs spēlēts ar bumbu vai koka gabaliņu. Modernās ripas izgudrotas ap 1875. gadu, un versijas par to, kādas tās bijušas, atšķiras.

Hokeja ripas, kuras tiek izmantotas šodien, tiek gatavotas no blīvas vulkanizētas gumijas –  tā ir 2,5 cm bieza ar 7,6 cm diametru un sver aptuveni 160 gramus. Lai ripas spēļu laikā labāk slīdētu un mazāk lēkātu pa ledu, pirms lietošanas tās tiek speciāli atdzesētas.

Citus Baibas “Knock-out” jautājumus klausies sporta raidījumā ‘”Zoopastas Freeride” darba dienās plkst. 7.50 “Star FM” ēterā.