Rīgas Dinamo pret Ābolu, Masaļski un Toljati Lada

0 Komentāru
Rīgas Dinamo pret Ābolu, Masaļski un Toljati Lada
Foto: LETA

Latvijas komanda Rīgas Dinamo principiālā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā šodien savā laukumā uzņem Toljati Lada komandu, ko vada rīdzinieku bijušais galvenais treneris Artis Ābols, bet vārtus sargā latvietis Edgars Masaļskis.

Spēles sākums paredzēts plkst.17. To tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot televīzijas kanālā TV6 un portālā Skaties.lv, bet translācija krievu valodā būs pieejama kanālā TV5.

Šajā mačā Rīgas Dinamo komandai nepalīdzēs uzbrucējs Kaspars Saulietis, kuram pēc iepriekšējā mačā veikta rupja spēka paņēmiena tika piešķirta vienas spēles diskvalifikācija.

Rīgas Dinamo komanda septiņās šī mēneša spēlēs piedzīvojusi piecus zaudējumus, turklāt nav gūts neviens panākums pamatlaikā un Latvijas vienība arvien vairāk attālinās no izslēgšanas spēļu zonas. Iepriekšējā mačā tā ceturtdien ar 0:3 piekāpās vienai no līgas līderēm Jaroslavļas Lokomotiv, kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Lada, kas sezonas sākumā ilgstoši bija pēdējā vietā turnīrā, atkal zaudējusi piecos mačos pēc kārtas. Tiesa, iepriekšējā cīņā tā ceturtdien tikai pagarinājumā ar 2:3 piekāpās turnīra čempionei Sanktpēterburgas SKA. Šajā spēlē pēc aptuveni pusotru nedēļu ilgas traumas ārstēšanas laukumā atgriezās Masaļskis, atvairot 31 no 34 pretinieku raidījumiem.

Kā zināms, bijušais Rīgas Dinamo galvenais treneris Ābols Toljati komandas treneru kolektīvam pievienojās pirms šīs sezonas, tomēr jau septembra vidū no amata atkāpās galvenais treneris Sergejs Svetlovs un latviešu speciālists kļuva par galvenā trenera pienākumu izpildītāju.

Kaut gan pirmās septiņas spēles Ābola vadībā Lada komanda zaudēja un tās kopējā zaudējumu sērija sasniedza desmit mačus, nākamajos 13 mačos Toljati guva desmit uzvaras un izkļuva no līgas pēdējās vietas. Ābols oficiāli kā galvenais treneris tika apstiprināts 13.novembrī. Pēc am nākamajā mačā Lada svinēja uzvaru, bet kopš tā laika atkal tikai zaudēts.

Iepriekšējo reizi Rīgas Dinamo un Lada tikās 5.oktobrī Toljati, kad viesi bija pārāki pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:1. Tā bija Lada desmitā neveiksme pēc kārtas un no nākamās cīņas komanda sāka uzvaru sēriju.

Ļoti nozīmīgu lomu Lada komandas panākumos spēlē arī Masaļskis, kurš 20 aizvadītajās spēlēs palīdzējis gūt desmit uzvaras. Viņš vidēji mačā ielaidis 2,05 ripas un atvairījis 93,5% metienu, turklāt reizi arī atzīts par nedēļas labāko vārtsargu līgā.
0 Komentāru