Pasaules hokeja čempionāta B grupas spēlē Kanāda ceturtdien ar 5:2 pārspēja Vāciju, izcīnot ceturto uzvaru četrās spēlēs.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē cīņas rezultātu atklāja kanādietis Teilors Hols, bet pēc 20 minūtēm Korijs Perijs panāca 2:0. Tiesa, otrā perioda otrajā pusē vācieši pēc Patrika Reimera un Sinana Akdaga precīzajiem metieniem panāca neizšķirtu. Vācijas izlases otro vārtu guvumā asistēja uzbrucējs Fēlikss Šics, kurš šo sezonu iesāka Kontinentālās hokeja līgas Latvijas komandā Rīgas Dinamo.

Tomēr trešajā periodā kanādieši salauza Vācijas hokejistu pretestību. Ceturtajā minūtē savus otros vārtus guva Hols, bet trīsarpus minūtes vēlāk Būns Dženers panāca 4:2. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Koudijs Ceči realizēja vairākumu, pieliekot punktu Kanādas izlases uzvarai.

Vēl vienā B apakšgrupas turnīra mačā ASV ar 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) pieveica Franciju. Amerikāņu vārtsargs Maiks Kondons šajā mačā atvairīja visas 19 franču mestās ripas.

B apakšgrupas kopvērtējumā četrās spēlēs pa 12 punktiem guvušas Somija un Kanāda, kas tikai apakšgrupu turnīra noslēdzošajā dienā aizvadīs savstarpējo spēli. Divtik mazāk punktus guvušas Slovākija un ASV, bet tām ar pieciem punktiem seko Francija, kamēr Vācija guvusi četrus punktus. Trīs punkti ir Baltkrievijas rēķinā, kamēr Ungārija četros mačos pie punktiem nav tikusi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.