Pasaules hokeja čempionāta vakara ceturtdaļfināla spēlē tikās Zviedrijas un Šveices izlases. Līdzīgā cīņā pārāki izrādījās zviedri, kas uzvarēja ar 3:1.

Grupas turnīrs Šveicei padevās ļoti veiksmīgs. Piecas uzvaras, viena no tām pret Kanādu, un otrā vieta grupā. Zviedriem arī piecas uzvaras, tomēr A grupā trešā vieta.

Rezultātu jau piektajā spēles minūtē atklāja Niklass Bekstrēms. Zviedri turpināja dominēt, tomēr Šveicei izdevās izlīdzināt rezultātu. Spēle līdz ar Šveices vārtu guvumu izlīdzinājās – metienu attiecība pēc pirmās trešdaļas 8:5 zviedru labā. Otrās trešdaļas sākumā Šveicei bija iespēja četras minūtes spēlēt vairākumā, tomēr zviedri to veiksmīgi neitralizēja. Septiņas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām vadību Zviedrijai nodrošināja Viljams Nīlanders-2:1.

Trešās trešdaļas sākumā pēc Džoela Lundkvista piespēles 3:1 zviedru labā panāca Aleksandrs Edlers. Strīdīga situācija radās četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Šveice guva šķietami tīrus vārtus, tomēr tiesneši tos neieskaitīja.

Līdz ar to Zviedrija guva uzvaru un pusfinālā tiksies ar kaimiņiem somiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.