Latvijas izlase: ar kapteini Daugaviņu jau pirmajās spēlēs pret favorītiem

Komentāri

Uz pasaules čempionātu hokejā, kas jau nedēļas nogalē sāksies Prāgā, Latvijas valstsvienība dodas ar visai atjauninātu sastāvu. 

Izlases sastāva paziņošana vienmēr ir kā nelielas intrigas atrisinājums, jo ir pēdējā robeža, kad kāds no spēlētājiem vēl var palikt mājās. Kā pēdējie no valstsvienības tika atskaitīti aizsargi Jānis Andersons un Ēriks Ševčenko, kā arī uzbrucēji Roberts Lipsbergs un Roberts Jekimovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Čehijā Aleksandrs Beļavskis varēs rēķināties ar trim vārtsargiem. Teorētiski, taču var noprast, ka iespēja ir ļoti maza – čempionātā tiek gaidīts arī Amerikā spēlējošais Krististers Gudļevskis, taču tā kā AHL līgā viņa komandai vēl norit izslēgšanas spēles, federācijas pārstāvji viņu pagaidām netraucējot.

Play-off savukārt ir beigušies Ronalda Ķēniņa Vankuveras Canucs, taču, sazināšanās ar viņu pagaidām nav vainagojusies panākumiem. Līdz ar to viņa vārds šobrīd uzbrucēju sarakstā nav atrodams.

Beļavskis sastāvā iekļāvis septiņus spēlētājus, kuriem, piedalīšanās Pasaules čempionātā būs debija.

Sagatavošanās spēļu ciklā izlases bilance bija negatīva – svinējām tikai trīs uzvaras. Bet tā kā divas no tām bija sagatavošanās izskaņā, treneris cer, ka izlases sazobe veidojas ar praksi.

Pirmās trīs spēles Latvijai ir pret komandām-favorītēm. Kanādu, Čehiju, Zviedriju. Treneris Aleksandrs Beļavskis uzsver, ka izlase jau no pirmajām spēlēm cīnīsies par uzvaru, un pat ja, tās beigsies ar nullēm turnīra tabulā – valstsvienība būs uzņēmusi nepieciešamo tempu.

Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Gan puiši, gan komandas vadība saprot, ka pret šādām komandām īpaši noskaņoties nevajag. Spēlētāju vārdi un komandu reitings runā pats par sevi. Tā kā, tas ka pirmās trīs spēles pēc kārtas ir favorīti, ir pat labi. Vēlāk būsim iespēlējušies, lai pacīnītos ar tām komandām, kuras varam uzvarēt.

Ņemot vērā, ka pašam Beļavskim galvenā trenera amatā šī būs debija, bet dažādu apstākļu dēļ, sastāvā nav iekļauti daudzi potenciālie vilcēji, hokeja federācijas uzstādītais uzdevums uzskatāms par adekvātu.

Latvijas hokeja izlases augstākais sasniegums līdz šim ir bijusi izcīnītā septītā vieta, tas valstsvienībai ir izdevies trīs reizes.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl