Pasaules čempionātu hokejā ar uzvaru sākusi pērnā gada čempione Kanāda, kas ar 4:1 pārspēja Čehijas valstsvienību.

Kanādas izlasi vadībā dueļa devītajā minūtē izvirzīja Zemgusa Girgenona komandas biedrs Bufalo ”Sabres” vienībā – Raiens O`Railijs. Uzbrucējs noslēdza skaistu kombināciju, kuru ievadīja Marks Šeifle un Taisons Berijs. Otrā perioda pirmajā minūtē kanādieši izmantoja skaitlisko vairākumu – metienu no zilās līnijas realizēja aizsargs Maiks Metesons.

Piecas minūtes pirms otrā perioda noslēguma fantastisku momentu nerealizēja Jans Kovāržs, kurš raidīja ripu garām tukšiem Kanādas valstsvienības vārtiem. Arī komentētāji Aivars Zahārovs un Oļegs Sorokins nespēja noticēt šādam notikumu pavērsienam. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām daļā čehiem izdevās vienus vārtus atgūt. Lukašs Radils bija veiksmīgākais vārtu priekšā un samazināja deficītu līdz 1:2. Tomēr ātri vien Kanādas izlase panāca divu vārtu handikapu – Taisons Berijs raidīja ripu Mrāžeka sargātajā cietoksnī. 42. sekundes pirms spēles beigām Džefs Skiners raidīja ripu jau tukšos Čehijas vārtos.