Par spīti visām nelaimēm, viņš nepadodas! Hokejists Kaningems ar kājas protēzi aizvadījis ledus treniņu

0 Komentāru
Par spīti visām nelaimēm, viņš nepadodas! Hokejists Kaningems ar kājas protēzi aizvadījis ledus treniņu
INSTAGRAM

28 gadus vecais kanādiešu hokejists Kreigs Kaningems savā “Instagram” kontā publicējis video, kur viņš pārsteidzoši veiksmīgi aizvada ledus treniņu – par spīti kājas protēzei, viņš ir priecīgs, ka slido tik labi, un redzētais saviļņojis arī hokeja sabiedrību.

2016. gadā Kaningems piedzīvoja smagas veselības problēmas. AHL mačā starp Taksonas “Roadrunners” un Manitobas “Moose” hokejists saļima uz ledus un mediķi viņam konstatēja sirdslēkmi. Mediķi steigšus hokejistu nogādāja slimnīcā, kur cīnījās par viņa dzīvību. Kā toreiz atzina medpersonāls un oficiālie ziņu avoti, – “viņa sirsniņa pāris dienas praktiski nepukstēja”.

Ārstiem vajadzēja veikt sarežģītu procedūru, kurā vajadzēja ievietot mākslīgās elpošanas palīgierīces, kas darbotos kā mākslīgā plauša un palīdzētu hokejista ķermenim piegādāt skābekli. Pēc sarežģītās operācijas spēcīgais hokejists atveseļojās, taču šī procedūra bija ietekmējusi asinsriti viņa kreisajā kājā. Hokejistam mēnesi pēc operācijas tika veikta daļēja kājas amputācija, kas nozīmēja profesionālās sportista karjeras beigas.

Pēc visa piedzīvotā hokejists ir priecīgs un neizsakāmi pateicīgs mediķiem, kas glāba viņa dzīvību. Hokejists atzinis, ka viņam ir dota iespēja turpināt dzīvot, un kas zina – varbūt vēl uzspēlēs hokeju. “Ja ne profesionālā līmenī, tad kaut kur blakus es tepat būšu”, apņēmīgi komentēja hokejists.

Fiziski hokejists jūtoties labi, visgrūtāk ir mentāli sadzīvot ar domu, ka nevar vairs 100% atdoties savai sirdslietai un mūža aicinājumam. “Tā ir diezgan liela nasta, katru dienu atrasties turpat, kur biji jau vakar.”, atzina Kaningems.

Par spīti visām pārciestajām problēmām, viņš nav zaudējis savu pozitīvo skatu uz dzīvi – “Man ir paveicies, ka varu turpināt būt šajā pasaulē!”

Par sarežģīto procedūru, kas daļēji atņēma hokejista kreisajai kājai kustības, viņš komentē, ka ir sāpīgi, ka nevari visu darīt ar pilnu atdevi, bet viņš arī apzinās, ka ārsti šādā veidā izglāba viņam dzīvību.

“Par spīti tam, ka slimnīcā situācija šķita bezcerīga ārsti neļāva man nomirt un es domāju, ka nekad neatradīšu īstos vārdus, lai izteiktu, cik pateicīgs es viņiem esmu,” emocionālajā sarunā ar NHL medijiem pauda Kaningems.

“Viņiem praktiski nebija iespēju, tāpēc vajadzēja radīt jaunas. Tāpēc vajadzēja riskēt, no kaut kā atteikties – lai glābtu dzīvību, iespējams, kaut kas tiks ziedots. Šie cilvēki – ārsti – ir dāvana cilvēcei, jo par spīti visam viņi atteicās padoties. Es vienmēr atcerēšos, kādu dāvanu viņi ir snieguši. Es to saprotu ikreiz, kad paskatos uz savu dēlu!”, komentēja Kaningems.

Kreigs Kaningems savā NHL karjerā aizvadīja 63 spēles, kurās atzīmējās ar trim vārtiem un piecām piespēlēm, uzspēlējot Bostonā un Arizonā.

Vakardien ievietotais video ļoti iepriecinājis hokeja sabiedrību, Kaningema bijušos komandas biedrus un draugus, kā arī pašu hokejistu. Viņš gan skumst, ka vairs nemāk slidot atpakaļgaitā, taču labā sajūta atkal būt uz ledus, iespējams pavērs jaunas iespējas.

0 Komentāru