Komentāri
Nosaukts cipars, kuru plāno piesķirt Latvijas hokeja izlases dalībai PČ
Foto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uz nākamās nedēļas valdības sēdi virza jautājumu par 680 000 eiro finansējuma piešķiršanu par prioritāri atzītajiem ziemas sporta veidiem augstu sasniegumu sporta līmenī, kā arī 150 000 eiro piešķiršanu Latvijas izlases hokejā dalībai pasaules čempionātā hokejā, informēja IZM.

Valdības sēdē 11.aprīlī plānots lemt par 28 458 eiro prēmiju Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā ieguvušajam Mairim Briedim. Tāpat IZM ir sagatavojusi un virza rīkojuma projektu par finansējuma pārdali.

IZM uzsver, ka Latvijas sportistu lielais izaicinājums ir gatavošanās XXIII Ziemas Olimpiskajām spēlēm Korejā, kas notiks 2018.gadā. “Pašlaik svarīgākais uzdevums ir radīt vislabvēlīgākos apstākļus sportistiem, treneriem un visai komandai sagatavošanās posmam Phjončhanas Ziemas Olimpiskajām spēlēm, lai dotu iespējas cīnīties par visaugstākā kaluma godalgām,” norāda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Papildu finansējums 680 000 eiro apmērā paredzēts Latvijas Nacionālās sporta padomes par prioritāri atzītajiem ziemas sporta veidiem augstu sasniegumu sporta līmenī, kuros ir visaugstākais potenciāls izcīnīt medaļas – bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā un biatlonā. Savukārt Latvijas izlases hokejā dalībai pasaules čempionātā hokejā, kas šogad maijā norisināsies Vācijā un Francijā, paredzēts papildus piešķirt 150 000 eiro.

Kā ziņots, saskaņā ar pašreizējiem Ministru kabineta (MK) notikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, Brieža sasniegumu prēmijas izmaksai nevar virzīt kā izcilu sasniegumu sportā noteikumu izpratnē, jo tituls izcīnīts profesionālajā boksā, nevis amatieru boksā, kura federācija tiek pārstāvēta Latvijā.

IZM rīkojumprojektu par prēmijas piešķiršanu nevirzīs kā par izcilu sasniegumu sportā – Brieža sasniegums tiks sasaistīts ar tā ietekmi uz Latvijas pozitīvas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu. Šis būs vienreizējs MK rīkojums par konkrētas balvas piešķiršanu, neatsaucoties uz esošajiem MK noteikumiem par prēmijām par augstiem sasniegumiem sportā, iepriekš skaidroja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Lasi vēl