Zemgus Girgensons uzvar NHL Visu zvaigžņu spēles balsojumā

0 Komentāru
Zemgus Girgensons uzvar NHL Visu zvaigžņu spēles balsojumā
Foto: USA TODAY SPORTS / SCANPIX

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons no Bufalo Sabres komandas ir uzvarējis šīs sezonas Nacionālās Hokeja līgas Visu zvaigžņu spēles līdzjutēju balsojumā, paziņojuši čempionāta rīkotāji.

Pašlaik vien 20 gadus vecais latvietis balsojumā tika pie 1 574 896 balsīm, kas bija absolūti labākais rādītājs līgā, bet viņa tuvākais sekotājs Čikāgas Blackhawks uzbrucējs Patriks Keins tika pie 1 232 201 balsīm.

”Tas ir nedaudz jokaini, taču arī uzjautrinoši,” nesen sarunā ar The Associated Press izteicās Girgensons. Tas viss ir nācis no nekā. ”Zinu, ka cilvēki Latvijā mani atbalsta, taču nezināju, ka tas nonāks tik tālu.”

Šosezon Grigensons 40 spēļu laikā guvis 11 vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr trešo lielāko balsu skaitu ieguva vēl viens Blackhawks uzbrucējs Džonatans Tēvzs (1 217 210 balsis). Arī pārējās pozīcijās labākie bija Čikāgas kluba hokejisti – vārtsargs Korijs Krofords ieguva 1 099 504 balsis, bet aizsardzības spēlētāju vidū labākie bija Dankans Kīts (1 198 173) un Brents Sībruks (1 016 992).

Līdz ar to Visu zvaigžņu spēles sākuma pieciniekā Girgensons ir vienīgais, kurš nepārstāv Blackhawks komandu. Pārējos Visu zvaigžņu spēles dalībniekus izraudzīsies līgas pārstāvji.

Kopumā līdzjutēji par hokejistiem atdeva vairāk nekā 35 miljonus balsu, kas, salīdzinot ar iepriekšējo Visu zvaigžņu spēli 2012.gadā, ir par 52% vairāk. 27% no šīm balsīm nāca ārpus Ziemeļamerikas, kas ir pieaugums par 7000%.

Girgensons šobrīd aizvada savu otro sezonu NHL. Visu zvaigžņu spēle 25.janvārī norisināsies Kolumbusā. Šis paraugmačs nav norisinājies jau divus gadus, jo 2013.gadā to atcēla lokauta dēļ, bet pērn tas nenotika Soču olimpisko spēļu dēļ.

Pēdējo reizi kāds no Latvijas hokejistiem NHL Visu zvaigžņu spēlē piedalījās 2003.gadā, kad tas bija aizsargs Sandis Ozoliņš. Viņš savas karjeras laikā Visu zvaigžņu spēlē piedalījās septiņas reizes.
0 Komentāru