Vēl viens kareivis ārā no ierindas! Balinskim, visticamāk, PČ hokejā ir beidzies

2 komentāri
Vēl viens kareivis ārā no ierindas! Balinskim, visticamāk, PČ hokejā ir beidzies
Foto: LETA

Latvijas hokeja izlases aizsargam Uvim Balinskim savainojuma dēļ Dānijā notiekošais pasaules čempionāts, visticamāk, ir beidzies.

Pašlaik 21 gadu vecais Balinskis sestdienas pasaules čempionāta mačā pret Vāciju saņēma sitienu pa galvu, kā rezultātā cīņas laikā devās uz ģērbtuvēm. Informācija liecina, ka ir aizdomas par smadzeņu satricinājumu, turklāt, visticamāk, viņam šīs planētas meistarsacīkstes ir beigušās.

Šajā pasaules čempionātā Balinskis piecās spēlēs atzīmējies ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -1.

Ikdienā Balinskis pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienību Rīgas “Dinamo”, bet šajā pavasarī viņš bija kļuvis par stabilu Latvijas izlases aizsargu.

Latvijas izlasi apakšgrupu turnīra noslēgumā pirmdien gaida cīņa ar spēcīgo Kanādu, kamēr otrdien būs tikšanās ar Dāniju, no kurām pēdējā būs izšķirošā par vietu ceturtdaļfinālā.

B apakšgrupā vadībā ar 13 punktiem piecās spēlēs ir ASV, tālāk ar 12 punktiem piecos mačos ir Somija, kurai ar 11 punktiem sešās spēlēs seko Dānija. Kanāda noslēdz labāko četrinieku ar desmit punktiem, bet Latvija ir sakrājusi deviņus punktus. Uzreiz pēc tam ar pieciem punktiem seko Vācija, tālāk ar trīs punktiem ir Norvēģija, bet bez punktiem cīnās Dienvidkoreja.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.