Vašingtonas “Capitals” uzvar Tampabejas “Lightning” un izvirzās vadībā Stenlija kausa Austrumu konferences finālā

REUTERS/LETA

Vašingtonas “Capitals” piektdien Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences fināla pirmajā spēlē viesos ar 4:2 uzvarēja Tampabejas “Lightning”. Sērijā līdz četrām uzvarām “Capitals” izvirzījās vadībā ar 1-0.

Spēles rezultātu astotajā minūtē ar metienu no zilās līnijas atklāja “Capitals” čehu aizsargs Mihals Kempnijs, bet perioda pēdējās sekundēs Aleksandrs Ovečkins ar netveramu raidījumu panāca jau 2:0. Tāpat divus vārtus ASV galvaspilsētas klubs guva arī otrajā periodā, vispirms vārtu priekšā sekmīgi nospēlējot Džejam Bīglam, bet pēc tam vairākumā precīzi metot Larsam Ēlersam.

Mača trešajā periodā “Lightning” divus vārtus atguva, bet ar to nepietika, lai glābtu komandu no zaudējuma. Vispirms vairākumu ar precīzu plaukstas metienu no kreisās malas noslēdza Stīvens Stemkoss, bet vēlāk pretuzbrukumu ar gūtiem vārtiem noslēdza Ondržejs Palāts.

“Nav svarīgi, kura kārta tā ir – jāspēlē sava spēle. Visi iegulda savu artavu, sākot no vārtsarga,” pēc mača teica Ovečkins.

Tikmēr “Lightning” galvenais treneris Džons Kūpers pauda, ka viņa komanda nav spēlējusi atbilstoši tai turnīra fāzei, kurā šobrīd atrodas.

“”Capitals” izpildīja savu spēles plānu. Viņi spēlēja vienkārši, pateicoties pārsvaram ieguva vairākumus, kurus realizēja. Savukārt mēs savus plusus neizmantojām,” teica Kūpers.

Sērijas otrā spēle notiks svētdien Tampā.