Vai Šveices hokejisti paveiks brīnumu arī pret zviedriem? Klāt pasaules čempionāta fināls

4 komentāri
EPA/LETA

Svētdien vakarā pasaules čempionātā hokejā tiks noskaidroti 2018. gada čempioni, finālā tiekoties Zviedrijai un Šveicei.

Zīmīgi, ka abas izlases spēkojās pasaules čempionāta finālā arī 2013. gadā, kad Zviedrija izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 5:1.

Arī šī gada turnīrā valstsvienības jau tikās uz ledus, kad A grupas cīņā Zviedrija tika pie uzvaras ar 5:3.  Finālspēles sākums paredzēts pulksten 21:15.

Tikmēr pulksten 16:45 cīņā par bronzu tiksies Kanāda un ASV.

Jau vēstīts, Šveice B grupā ieņēma ceturto vietu, tādējādi ceturtdaļfinālā tai bija jāspēkojas ar A grupas līderi Somiju. Šveicieši pārsteidza somus un izcīnīja uzvaru ar 3:2, savukārt pusfinālā vēl grūtākā cīņā tika pārspēti zvaigžņotie kanādieši – 3:2.

Tikmēr Zviedrija ceturtdaļfinālā ne bez pūlēm uzvarēja Latviju – 3:2, bet pusfinālā sagrāva ASV hokejistus ar rezultātu 6:0. Zīmīgi, ka Zviedrija šajā čempionātā nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu.

Kopumā zviedri pie zelta medaļām pasaules čempionātos tikuši desmit reizes – tāpat viņu kontā 17 sudraba un 16 bronzas medaļas. Savukārt Šveice iekrājusi divas sudraba un sešas bronzas medaļas.

Pērn finālā Zviedrija ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja Kanādu.