Talantīgais uzbrucējs Ābols: Gribam iekļūt PČ ceturtdaļfinālā

3 komentāri
Talantīgais uzbrucējs Ābols: Gribam iekļūt PČ ceturtdaļfinālā
AFP/LETA

Latvijas hokeja izlases mērķis Dānijā notiekošajā pasaules čempionātā ir sasniegt ceturtdaļfinālu, tāpēc nepieciešams uzvarēt kādu komandu, kas atrodas augstāk kopvērtējuma tabulā, turnīra rīkotājiem izteicās valstsvienības uzbrucējs Rodrigo Ābols.

Latvijas hokeja izlase otrdien ar rezultātu 5:0 pārspēja augstākās divīzijas debitanti Dienvidkoreju, tiekot pie otrās uzvaras turnīrā.

“Mēs zinājām, ka mums jāaizmirst spēle pret Somiju, kurā zaudējām ar 1:8, lai gan tā vēl joprojām turas mūsu prātos. Mačā pret Dienvidkoreju mums bija jācīnās, jo tā ir laba komanda. Viņi augstākajā divīzijā nav gadījuma pēc,” pauda Ābols. “Dienvidkorejas komanda prot slidot un tai ir prasmes, tāpēc mums bija jābūt uzmanīgiem, jo viņi gaidīja mūsu kļūdas.”

“Bija ļoti svarīgi spēli sākt labi, lai saglabātu uz pretiniekiem spiedienu,” uzsvēra Ābols.

Latvijas izlases uzbrucējs arī norādīja, ka komanda šajā turnīrā vēlas iekļūt starp astoņām labākajām.

“Mūsu mērķis ir ceturtdaļfināls. Zinām, ja vēlamies tur būt, mums jāuzvar kāda augstāk esoša izlase. Tomēr mums jānoskaņojas no spēles uz spēli. Jā, varam izbaudīt uzvaru pār Dienvidkoreju, tomēr mums gana ātri tā ir jāaizmirst un jāgatavojas nākamajai cīņai,” sacīja Ābols.

Turpinājumā Latvijas valstsvienība ceturtdien spēlēs ar ASV, sestdien paredzēts duelis ar olimpisko vicečempioni Vāciju, tālāk būs cīņa ar hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvjiem, bet apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts 15.maijā ar spēli pret Dāniju.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Somija, astoņi punkti ir ASV, kam ar septiņiem punktiem seko Kanāda. Piecus punktus iekrājusi Latvija, bet trīs punkti tikuši Norvēģijai. Tālāk ar diviem punktiem seko Dānija un Vācija, kamēr Dienvidkoreja pašlaik ir bez punktiem.