“Tā nav nekāda komanda!” Baltkrievijas prezidents Lukašenko velta skarbu kritiku savas valsts hokeja izlasei

1 komentārs
“Tā nav nekāda komanda!” Baltkrievijas prezidents Lukašenko velta skarbu kritiku savas valsts hokeja izlasei
RIA/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko kārtējo reizi skarbi kritizējis valsts izlasi hokejā, kura aizvadītajā pasaules čempionātā izkrita no augstākās divīzijas.

Baltkrievijas izlase Dānijā aizvadītajās planētas meistarsacīkstēs piedzīvoja septiņus zaudējumus tikpat mačos, turnīru noslēdzot pirmspēdējā 15.vietā.

Baltkrievija līdz ar to nākamajā sezonā spēlēs pirmās divīzijas A grupā.

“Tas, ka mūsu izlase izlidoja no elites divīzijas, ir pareizi, jo viņu vieta ir tur (pirmajā divīzijā). Ar tādu spēli viņiem nav ko darīt spēcīgākajā divīzijā. Diemžēl, mēs ar to nevaram samierināties,” norādījis Lukašenko.

Jau ziņots, ka čempionāta laikā Baltkrievijas izlasē notika galvenā trenera maiņa. Pēc trim zaudējumiem amatu zaudēja kanādietis Deivss Lūiss, kura vietā stājās viņa palīgs Sergejs Puškovs. Tas gan neglāba baltkrievus no fiasko.

Valsts prezidents uzsvēris, ka Baltkrievijas izlasei jākļūst par galveno komandu valstī, taču šobrīd tā neesot, jo Kontinentālās hokeja līgas klubs Minskas “Dinamo” vairāk domā par savām interesēm.

“Baltkrievijas hokeja federācija uzstāj uz to, ka “Dinamo” nepilda savus pienākumus, bet klubs uzstāj, ka viņiem ir savas intereses. Lai nebūtu nesaprašanās, jāizdara tā, ka labākie izlases hokejisti spēlē klubā. Mums jādod priekšrocība izlasei, pat ja klubam tas nav izdevīgi. Visam jābūt valsts interesēs. Klubā jāspēlē baltkrievu hokejistiem, pirmkārt, jau vārtsargiem. Tā nav lieta, ja mums nav normāla aizsardzība. Kaut gan arī uzbrukuma nav, jo ja reiz desmit mačos nevar iemest desmit ripas, tad tā nav nekāda komanda,” skarbs bija Lukašenko.

Kā zināms, tad Baltkrievija 2021.gadā kopā ar Latviju rīkos pasaules čempionātu, spēlēm notiekot Minskā un Rīgā.