Sprukts: Mēs nepievēršam uzmanību tiesnešu lēmumiem

1 komentārs
Sprukts: Mēs nepievēršam uzmanību tiesnešu lēmumiem
Foto: LETA

Pēc pēdējās grupu turnīra spēles mūsu izlases uzbrucējs Jānis Sprukts sarunā ar “Sport-Ekspress” izteicās, ka nevēlas komentēt tiesnešu darbību, par to jālemj profesionāļiem.

Vakar Latvijas hokeja izlase izšķirošajā mačā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar 3:4 pēcspēlēs metienu sērijā piekāpās Vācijai. Pirmos vārtus mājinieki guva strīdīgajā epizodē, kur, iespējams, bija aizmugure.

Bija palikušas vien 33 sekundes.

“Ko teikt. Atspēlējam divus vārtus, iemetām arī trešos. Tāds ir hokejs.”

Likās, ka pirmie vārti tika gūti no aizmugures.
“Tāds bija tiesnešu lēmums. Mēs nepievēršam tam uzmanību, bet vienkārši spēlējam. Pēc 0:2 saņēmāmies un sākām spēlēt labāk.”

Vai šajā spēlē tiesāja par labu mājiniekiem?
“Mūsu uzdevums ir spēlēt. Tālāk lai lemj treneri un tiesneši.”

Pēc tādas spēles rokas nenolaidās?
“Šodien nolaidās, taču mēs saņemsimies un nākamgad startēsim labāk.”

Var nosaukt šo čempionātu par veiksmīgu?
“Vienmēr gribas labāk, katru reizi mērķis ir izslēgšanas spēles. Spēlējām labi, taču mazliet pietrūka.”

Vakardienas sagrāve pret Krieviju stipri ietekmēja komandu? Rezultāta ziņā – nē. Daudz spēka atstājām iepriekšējā mačā, tāpēc spēles sākumā iniciatīva piederēja Vācijai.

Runā, ka Bobs Hārtlijs ir daudz ko mainījis Latvijas izlasē.
“Jā, ļoti labs treneris. Pievērš lielu uzmanību detaļām, par kurām visu laiku runā, un norāda uz tām visiem spēlētājiem. Grib uzlabot pēc iespējas visus momentus. Viņš mūs labi sagatavoja.”

Kas ir favorīts šogad?
“Neesmu redzējis otro grupu. Krievija, kad ir svaiga, spēlē ļoti labi. Daudz kombināciju, visi cīnās viens par otru, un tā ir laba zīme komandai. Zviedriem arī ir laba komanda. Amerikāņi spēlē atklātu hokeju, tāpēc neuzskatu viņus par favorītiem. Taču, ja viņi sāks vairāk domāt par aizsardzību, tad varētu labi nostartēt.”

Ceturtdaļfināla spēlēs tiks aizvadītas 18. maijā, kad sava starpā pusfinālistus noskaidros ASV-Somija, Krievija-Čehija un Kanāda-Vācija.