Somijas hokejisti uguņo mačā ar Norvēģiju

2 komentāri
Somijas hokejisti uguņo mačā ar Norvēģiju
EPA/LETA

Somijas hokeja izlase otrdien turpināja veiksmīgi iesākto pasaules čempionātu, Herningā B grupas mačā ar 7:0 pārspējot Norvēģiju.

Spēles rezultāts tika atklāts piektajā minūtē, spēcīgi no iemetienu apļa metot Veli Mati Savinainenam, bet trīs minūtes vēlāk tablo vēstīja jau 2:0 somu labā, jo precīzi meta arī Marko Antila, kurš norvēģu vārtu priekšā atbruņoja pretinieku un ieguva ripu savā rīcībā. Tikpat veiksmīgs somiem bija arī otrā perioda sākums, pirmajās četrās minūtēs ar gūtiem vārtiem izceļoties Teuvo Tereveinenam un Kasperi Kapanenam. Tereveinens izcēlās ar raidījumu no zilās līnijas, bet Kapanens precīzi meta no tuvas distances, pirms tam ieturot teicamu pauzi.

Tāpat Somijas izlase aizvadīja labas perioda beigas, kurās vārtus guva Markuss Nutivāra un Mikaels Granlunds. Nutivāra palika nepiesegts pie kreisā vārtu stūra, kamēr Granlunds ripu cietoksnī raidīja situācijā, kurā vairāki hokejisti aizsedza norvēģu vārtsarga skatu. Trešajā periodā Somijas izlases rindās izcēlās Saku Meenalanens, kurš vārtus guva pēc tam, kad norvēģi vairākumā kļūdījās savā aizsardzības zonā.

Somijas izlases vārtsargs Harri Seteri šajā mačā atvairīja visas desmit pretinieku mestās ripas.