Slovākijas izlases līdzjutēji mača 38. minūtē piemin savu leģendāro hokejistu Demitru

Pievienot komentāru
Slovākijas izlases līdzjutēji mača 38. minūtē piemin savu leģendāro hokejistu Demitru

Īpašs un saviļņojošs mirklis sekoja Slovākijas izlases mača 38. minūtē, kad tribīnēs izskanēja kāds īpašs uzvārds.

Daudz kas ir mainījies kopš pēdējās reizes, kad Slovākija rīkoja pasaules čempionātu hokejā. Iepriekš tas norisinājās 2011. gadā. Vien pāris mēnešus pēc čempionāta pasauli satricināja lidmašīnas katastrofa Jaroslavļā.

Spēles 38. minūtē tribīnēs līdzjutēji kopīgi sauca “Pavols Demitra! Pavols Demitra!”, lai zīmīgajā minūtē – populārais un tautā mīlētais slovāku hokejists spēlēja ar 38. numuru – godinātu sava spēlētāja piemiņu.

Slovākijas izlases hokejists Pavols Demitra bija viens no 44 bojāgājušajiem 2011. gadā notikušajā lidmašīnas katastrofā, kad bojā gāja viss KHL kluba Jaroslavļas “Lokomotiv” sastāvs un treneru kolektīvs. Šajā lidmašīnas katastrofā izdzisa arī Latvijas izlases kapteiņa Kārļa Skrastiņa dzīvība.

Kopš katastrofas pagājuši jau astoņi gadi, taču Slovākijas izlases līdzjutēji un spēlētāji neslēpj, ka Demitru vienmēr atcerēsies kā nācijas varoni, izcilu spēlētāju un lielisku, sirsnīgu cilvēku.

Minūti pēc šā īpašā brīža mača pirmos vārtus guva slovāku hokejists Martins Marinčins.

Otrdien pasaules hokeja čempionāta rīkotāja Slovākija aizvadīja savu pēdējo maču čempionātā, jo komandai neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā. Mājinieki mērojās spēkiem ar Dāniju, uzvarot maču pēcspēles metienos.