Skandāls Baltkrievijas hokejā: par spēļu sarunāšanu diskvalificēti septiņi spēlētāji

1 komentārs
Skandāls Baltkrievijas hokejā: par spēļu sarunāšanu diskvalificēti septiņi spēlētāji
HCMOLODECHNO.HOCKEY.BY

Baltkrievijas Hokeja federācija par spēļu sarunāšanu diskvalificējusi septiņus Ekstralīgas komandas ”Dinamo-Molodechno” spēlētājus.

Septiņi ”Dinamo-Molodechno” hokejisti 2019. gada 12. novembrī “palīdzēja” savai komandai ar 5:6 zaudēt “Mogilev”.

Baltkrievijas Hokeja federācija ziņo, ka pagājušā nedēļā saņēmusi informāciju no Krāpšanas un korupcijas apkarošanas Izmeklēšanas komitejas galvenās pārvaldes par sarunātu spēli Baltkrievijas Esktralīgā.

Par piedalīšanos spēles rezultāta sarunāšanā līdz nākamā gada 31. maijam diskvalificēti hokejisti Aleksejs Ivanovs, Ņikita Ustiņenko, Aleksandrs Sirejs, Sergejs Šeļegs, Staņislavs Kučkins, Pāvels Bojarčuks un Vjačeslavs Lisičkins.

Pret Ivanovu, Ustiņenko, Sireju un Šeļegu ierosināta krimināllieta un tā iesniegta prokuratūrā. Pret Kučkinu, Bojarčuku un Lisičkinu lieta izbeigta.

”Dinamo-Molodechno” – “Mogilev” spēles rezultāts tika anulēts un ”Dinamo-Molodechno” komandai ieskaitīts tehniskais zaudējums.

Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka ”Dinamo-Molodechno” treneris Igors Krivošliks no 2019.gada augusta līdz novembrim pats un ar trešo personu palīdzību licis likmes uz vairāk 20 Ekstralīgas un Baltkrievijas kausa spēlēm ar savas komandas piedalīšanos. Krivošlikam un visiem iesaistītajiem hokejistiem uzlikti arī naudas sodi.